Peale puhkust.

Eelmise pühapäeva õhtul, puhkuse viimsel päeval, sõitsin linna tagasi ja ei saanud veerand tundigi kodus olla, kui juba korterinaabri peale vihastasin – taas oli kogu pesumasina pealne pluss minu vannitoa riiul karvane. Ma olen talle mitu korda soovitanud silmaarsti külastada, sest ilmselgelt ta ei näe hästi, kui sellise läbu endast maha jätab pidevalt. Soovitasin tal siis vannitoa puhastamine ette võtta ja ühtlasi keelasin oma riiulile tal asju panna, sest need jätavad iga kord jälje maha. Karvase jälje. Ma tõesti loodan, et ta varsti minema soovib kolida. Muidugi vaatan ise ka korteripakkumisi edasi, sest tegelikult tahaks ikka omaette kolida. Naabritest on kõrini.


Tööl on olukord üsna rahulik ja vaikne, mul said suuremad asjad enne puhkust ära tehtud ja midagi olulist ei olnud juurde tulnud. Seega pakuti mulle võimalust võtta reedeid vabaks juhul, kui on vaiksem aeg ja kui ma ise seda soovin. Selle ettepaneku võtsin ma rõõmuga vastu. Oligi taas vaja autot korraks remonti viia – sumps oli jälle vist ülevaatusel lahti raputatud ja kanuumatkajärgne metsa vahel sõitmine võis asja veel hullemaks teha – ja sedapuhku oligi jälle üht vaba päeva vaja. Ja teinekordki on mingeid asjaajmisi, mis eeldavad nädala sees tegutsemist ja töölt ära käia ja kiirustada on suht tüütu. Nii, et igati teretulnud pakkumine tööandja poolt, isegi kui ma aiman, et osalt on see kokkuhoiu eesmärgil välja pakutud.


Eelmisel nädalal käisin mitut filmi (Potter ja Jääaeg) kinos vaatamas, mida puhkuse tõttu ei olnud veel jõudnud vaatama. Lisaks käisin eile vaatamas filmi The Proposal ja see oli väga mõnus film. Lisaks on mahtunud sellesse nädalasse sünnipäeval käik, korteriomaniku lambivahetus (mis osutus arvatust keerulisemaks ülesandeks ja võttis mitu head tundi), homseks on jälle üks küllamineku plaan ja täna käisin katsetasin laserteraapiat. Sõbrants küsis ükspäev oma veebilehe osas natuke nõu ja siis uurisingi, et mis värk see laserteraapia on ja kas ma ka võiks proovida. Selle abil nimelt on võimalik suitsetamist suurema jamata maha jätta ja lisaks kaalu kontrolli alla saada. Suitsetaja ma pole, seega proovime seda, kas liigsetest kilodest saan lahti. Eks ma siis soovitan veel, kui tulemusi hakkab nägema, hetkel mul tõsine uudishimu, kas asi töötab.


Aga kõige selle puhkuse ja muu ringijooksmise kõrvalt olen ma isegi jõudnud lõpuks kolm raamatut läbi lugeda oma suurest lugemata raamatute virnast. Ja need ei olnud Videviku raamatud:) Suutsin Videviku lõpuks käest panna ja laenasin need väljagi, et oleks ahvatlusele lihtsam vastu panna. Aga noh, välja laenasin ma eesti keelsed, inglise keelsed on mul endiselt kodus alles. Aga hetkel vist on hullus korraks möödunud ja saan täitsa edukalt teiste raamatute lugemisega hakkama.


Nädalavahetusel võtsin lõpuks ka ette kanuumatka video edimise ja pool päeva läkski selle nahka. Mitte, et ma väga tsenseerinud ja lõikunud oleksin, aga eelmisest video kokkupanemisest oli hulga aega möödas ja mulle tundus, et mõned asjad ei toiminud enam nii nagu varem, seega sai korduvalt otsast alustada, lootes, et asi toimima hakkab. Aga ei miskit. Selle asemel jooksis hoopis programm ise ka korduvalt kokku ja sai veel ilma minupoolse soovita otsast peale alata.
Hetkel pole igatahes erilist soovi ka kokkutuleku videosid ette võtta.

Nüüd sai jälle mitu nädalat ühte sissekandesse topitud.