õudukatest

Kuna tundus, et jäängi ootama selle õuduka vaatamise seltskonna uut kokkusaamist, võtsin selle planeeritud õuduka ise ükspäev ette. Nagu juba facebookis kommenteeriti, pole Resident Evil: Afterlife mingi õudukas. Aga film oli hea ja ega ma nüüd tegelikult nii suur õuduka fanatt ka pole, et head filmi ära põlgan, kui ta piisavalt õudne pole. Lõpuks tekkis küll küsimus, et mitu osa on võimalik ühele filmile ometi teha. Endiselt jäi film pooleli.  Samas rahvas on justkui juba hävitatud, ainult zombid on järgi, aga ikka tuleb veel kuskilt lennukitäis pahalasi, kes neid üksikuid ellujäänuid ka maha nottida tahab.

Kuna see film oli küll hea, aga mitte õudukas, siis võtsin ette veel ühe filmi: The Midnight Meat Train. Selle kohta võib küll julgelt öelda, et õudukas. Pidin nii mõnegi koha pealt silmad kinni panema. Nüüd vist mõnda aega nii jubedaid filme ei taha näha. Kuigi ööuni õnneks ei kannatanud selle tõttu. Õigemini, selle vältimiseks vaatasin ma üht lõbusamat sorti seriaali enne magama minekut.

Olid ajad, kus ma tõesti panin ööseks äratuskella helisema, et kella kolmeseid õudukaid saaks vaadata. Tol ajal siis polnud muud võimalust, videomakki meil polnud, dvd-mängijatest ei teadnud ma siis midagi ja arvutitest ka mitte, pidi vaatama sel ajal, kui telekast tuli ja paraku vaid öösiti näidati õudukaid. Isegi vedas, et kaabel tv juba olemas oli.
Elm Streeti luupainaja oli üks mu suuri lemmikuid tol ajal ja lisaks mäletan, et väga meeldisid Poltergeisti kõik osad. Võib-olla selle tõttu, et neid palju näidati. Aga mäletan ka siiani oma elu esimest õudukat, selleks oli Alien 2, õe 16-l sünnipäeval. Lisaks õudukale on veel meeles, et tuba oli rahvast täis ja keegi jooksis veel läbi sektsioonkapi klaasukse. Inimkahjusid mu  mäletamist mööda polnud.
Huvitav, kas see film nakataski mind õudukalembusega?

Enam mul sellist õudukavaatamise vajadust pole, vahel küll vaatan, kui on hea reitingu saanud film, aga jah, jubedamate kohtade peal panen silmad teinekord kinni. Ja vahel kummitavad nähtud filmid unes edasi.

Mul on tunne, et ma olen ehk isegi juba õudukatest kunagi kirjutanud. Aga no kui uusi teemasid pole, tuleb korduvkasutusele võtta vanad teemad.


Posted

in

by

Tags: