kodu keset linna

Projektist võib nüüd vist juba ametlikult kirjutada, esimene faas on läbi tehtud, edukalt, nüüd algab järgmine.
Aga kes veel ei teadnud, siis ma ostsin täna korteri endale. Kuna alati saab midagi vussi minna, siis ma väga seda ei kuulutanud, rääkisin vaid lähisugulastele ja teistele nii palju, kui juhuslikult teemaks tuli või keegi mu üürika kuulutust juhtus nägema ja küsimusi esitas. Olen ju varemgi kolimise plaane teinud, ja mingitel põhjustel pole seda seni juhtunud. Ja siis liiga vara asjast rääkides, on hiljem palju seletamist.
Nüüd aga on ametlikud tehingud tehtud ja pole mõtet end enam tagasi hoida. Võibolla hakkan lõpuks ka ise uskuma, et ongi asi tehtud. Hetkel ma olen veel mingi udu sees ja ei taju kõike seda väga selgelt (liiga vähe kohvi jõudsin ka hommikul juua), et mis nüüd just juhtus. Ega vist enne reaalselt ei usu ka, kui võtmed käes ja ma esimesed asjad sisse kolin.

Võtmed saan esmaspäeval kätte. Siis algabki järgmine faas, mille edukat lõppu ei suuda ära oodata. Järgmisel nädalal on kolimistiimid teretulnud:)
Mööblit mul õnneks eriti pole, kõige raskem asi on telekas, mille ma üldse heameelega maha müüks, aga keegi ei taha tänapäeval neid suure kinekaga telkusid ja raha ei saaks selle eest ka eriti palju. Arvestades muidugi, et pangas ja notaris täna mind suht lagedaks tehti, oleks iga sissetulek teretulnud.
Pealegi on mul ju kuu lõpus plaanis sünnipäev/soolaleib ka teha ja tundub, et tuleb teha säästupidu. Või siis ülejäänud kuu aega säästa ja peo ajal vabalt võtta. Aga pidu tuleb kindlasti, juubel ikkagi:)

Korteriostuga oli tükk sebimist muidu. Kes asja läbi teinud, teavad, millest ma räägin.
Minul võttis protsess veel lisaaega, kuna vahetasin laenuhaldurit vahepeal. Isegi kaalusin panga vahetamist, kuid uue halduriga asi sujus ja lisaks tegid nad mulle lõppkokkuvõttes sama hea pakkumise, mis oleks teine pank teinud, kui neile võrdluseks selle välja tõin. Jäi ära seega pangavahetuse vaev, mis oleks veel omakorda aega võtnud.

Lisaks oli sellel korteril väidetavalt palju huvilisi ja üritasin selle tõttu ka võimalikult kiiresti omalt poolt asja ajada, et ilma ei jääks korterist. Üks huviline oli veel eile öelnud maaklerile, et too kinldasti teada annaks, kui notari tehing peaks mingil põhjusel ära jääma.
Maaklerit siinjuures ei saa jätta kiitmata, olen kuulnud igasugu lugusid maakleritest ja need ei ole kõlanud eriti positiivselt. Minu maakler aga tegi oma tööd väga professionaalselt ja kui keegi kunagi maakleri soovitust vajab, siis ma jagan heameelega kontakte.

Kolimise juures on muidugi jälle omad võlud – saab liigsest pahnast lahti – aga see protsess ise on ikkagi suht tüütu. Kuigi ilmselt on asi veidi teine, kui saad päris oma koju kolida.

Nüüd ma pean mõtlema, kas ma tahan end Tallinlaseks regada, otseselt vist ei pea? Aga võibolla on mulle soodsam nii ja valimiste ajal on võimalik mitte-savisaart valida:)
Ma ei tea tegelikult mitte halligi isikliku majapidamisega seotud asjadest, olen seni pidanud vaid interneti teenusega ise liituma.. olen neile asjadele mõeldes mitu unetut ööd veetnud.. varsti saan end ehk jälle välja puhata:)

Ahjaa, seoses sellega, et meie hubane kesklinna korter nüüd tühjemaks jääb (mitte ainult mina ei koli välja, vaid ka naabripoiss, kes juba eile suure osa asju ära viis, leidis uue koha), on pakkuda 2 tuba kolmetoalisest kommuunikorterist. Võib üürida ühte või kahte tuba korraga (need 2 tuba on omavahel isegi vaheuksega ühendatud ja hetkel kappidega eraldatud) 
Hetkel on omanikuga kokkulepe maksta igakuiselt 2500 tuba (2 tuba 5000) ja sinna midagi muud ei lisandu, kui internet-tv. Asukoht on südalinn ja parkimine on tasuta. Mõni huviline on juba ka old, aga reaalselt keegi vaatamas pole käinud.
Kokkuvõttes otsustab muidugi uute naabrite üle see, kes hetkel sinna elama jääb, aga ma olen valmis vahendama ja muidugi mul endal ka abiks, kui ma novembri eest seal enam üüri maksma ei pea:)