Virtuaalne elu

Mõtlesin, et peaks oma facebooki sõbralisti kriitilise pilguga üle vaatama. Kuidagi häirivaks on muutunud, et mõned listis olevad inimesed igapäevaselt oma isikliku konto alt oma äri reklaamivad. Päriselt, IGA PÄEV! Saan aru, et on spets lehed äri jaoks olemas, ja siis huvilised saavad neid lehti laikida ja siis reklaamigu palju tahavad. Aga isikliku konto alt iga päev üks müügikuulutus on minu jaoks igatahes tüütu ja ma siis kas klikin lingil unfriend või peidan nende postitused. Noh, oleneb ju inimesest onju, kui olen toda spämmijat vaid kord või paar elus näinud, siis pole nagu eriline kaotus, kui enam “sõbrad” ei ole. Kui pikaajalisem tuttav või lausa päris sõber, siis unfriend ilmselt jääb ära. No näiteks on mul fb-s üks lapsepõlvesõbranna, kes fb-s muud midagi ei tee, kui vaid jagab igapäevaselt mingeid kampaaniaid. No ma ei kustuta teda sõbralistist, aga tema postitused peitsin küll ära. Muidugi tema kampaaniate jagamine on veidi mõistetav – ta tõepoolest sai suure võidu hiljuti. Aga jah, unfollow siis (tähendab mingi teine sõnastus, aga asja mõte jääb samaks).
Kusjuures ma ei ole ise kordagi vist lisanud inimesi omale sõbraks, keda kunagi lapsepõlves tundsin ja nüüdseks igasugune suhtlus kadunud, aga olen vist liiga viisakas olnud ja enamus sõbrakutsetele jaatavalt vastanud. Kuigi mitte alati. Hiljutigi tuli üks sõbrasoov inimeselt, kellega mul justkui ca 10 ühist sõpra, aga keda mina kuidagi meenutada ei suuda. Nime nagu oleks kuulnud, aga kuidagi ei vii kokku, kus ja millal ma seda inimest teadsin. Seekord ei võtnud kutset vastu.
Lihtsalt arusaamatu, mis sõbrakogumismaania mõnda inimest tabab. Osad ilmselt tahavadki oma äri tutvuste kaudu edendada, aga suurem osa äkki lihtsalt mängib Farmvillet?

Pseudoprobleem, ma tean. Tähendab, probleemi polegi, unfriend, unlike, unfollow, või kuidagi see lahendus kõlaski:)