väsitav puhkus

Ma ei saa aru, mis mul viga on, et ma näen keset suve muudkui talve unes. Järjest mitu ööd nägin talviseid teemasid unes. Üks uni seotud suusareisiga ja teine libedal teel auto juhtimisega. Ja alles hiljuti nägin ma unes suuremat sorti lumesadu ja isegi kelgutamist. Pole tänavune suvi ilma poolest tõesti päris see, mida lootsin, aga talvega ju ka ei võrdleks. Vähemalt suusareisi teemalist und seletab veidi ehk see, et oleme järgmise reisi plaani hiljuti arutanud. Aganeed ülejäänud?!

Muidu aga endiselt puhkus kestab ja ühtlasi kahaneb kole kiiresti. Mul vist ei ole kunagi päris sellist puhkust olnudki nagu praegune. Kas see nüüd hea just on, et ma suurema osa ajast veedan toas raamatuid lugedes, aga no ilmad pole just kiita olnud ja plaane mul ka ei olnud. Plaanisin küll palju hommikuti magada ja seda olen ka teinud, ainult et välja magada pole väga saanud. Maal on venna lapsed vanaema hoida ja üks neist ärkab kole vara ja suudab üksi ka päris kõva lärmi teha, kui veel mõlemad üles on ärganud, siis on topeltkisa. Ja vähe sellest, et hommikul magada ei lasta, ka päeval on seda kisa nii palju, et mu puhkus on lärmi osas jube väsitav. Nii et mõtlen juba, et peaks mõneks ajaks linna minema, et seal saaks välja magada ja natuke rahu ja vaikust. Eeldusel, et ehitajad väga palju lärmi ei tee. Sest ehitustööd endiselt kestavad.

Vihmad küll veidi segasid ka meie ehitustöid, aga maal sai ka katuse remont selleks korraks joone alla. Natuke oleks veel vaja teha lähiajal, aga vähemalt see kõige kriitilisem töö sai tehtud. Ämbrid võis toast ära igatahes korjata ja see on juba suur saavutus.

Maal käib endiselt ka siilide vaatlus. No kuidagi ei tüdine ära nende vaatamisest ja pildistamisest. Sel aastal nägime ka siili poegi. Ega me ei teagi, palju neid siile meil söömas käib, aga vähemalt üks siil käis kahe pojaga korraga. Sel korral kuulsin ka esimest korda, et siilid teevad ka muud häält lisaks podisemisele. Selline rõõmukiljatus tuli väikse siili suust, kui ta ema nägi. Ei oska millegagi seda häält isegi võrrelda.

Lisaks on veel kindlasti paar suuremat siili seal liikvel, sest see siilude ema oli palju väiksem, kui paar tükki, kes veel söömas käivad. Nii, et vähemalt 5 siili peaks praegu meil olema. Ainuke jama nende toitmisega on see, et külakassid on ka avastanud siilide toidulaua. Nad just otseselt siile ära ei aja, aga kui siil parajasti söömas ei ole, siis teevad ise taldrikud tühjaks. Ja no siilide toitmine on juba niigi kulukas. Peame muudkui silma peal hoidma ja siis toitu viima, kui parajasti siile näha on.

Aga tänase seisuga on ilmad äkitselt soojemaks läinud ja nüüd on kärbsed need, kes üldse elada ei lase. Mingi jama peab koguaeg olema.