Ulme

Laupäeval sain lõpuks ometi maale tulla. Sain tänu abilistele autolt aku maha ja peale laadimist ei olnud auto käima saamisega probleemi. Sõitmist ei olnud ma õnneks veel ära unustanud.
Kasse ei olnud ma ka tervelt kuu aega näinud. Aga õnneks nad mind ära ei olnud unustanud ja üks istub nüüd koguaeg minu juures nagu kardaks, et ma jälle ära lähen. Ja õigusega kardab, sest üsna kohe hakkan linna poole sõitma.
Auto on nüüd ka värskelt remonditud ja mina kohe hulga vaesem jälle. Kui varsti uut tööd ei leia, peab vist hoopis auto maha müüma, mis ta ikka seal hoovis tolmu kogub.

Töö otsingud eriti ei edene. Lihtsalt pole normaalseid pakkumisi, kuigi positiivne on see, et neljast saadetud cv-st olen kolmele saanud vastuse seoses vestlusele kutsumise ja/või proovitöö tegemisega. Ühest on peale vestlust ka juba äraütlev vastus tulnud ja ühte cv-d on lihtsalt ignoreeritud.

Aga pakkumisi on tõesti imelisi. Üks firma näiteks otsib omale geeniust, kellel peaks olema ca viiele (või lausa kuuele?) erialale vastavad oskused. Ei hakanud silma küll, et talle viie inimese palka oleks pakutud. See tööpakkuja oli ühes mu eelmises töökohas meie firma klient. Praegu jäi mulje, et nad üritavad palgata terve agentuuri asemele ühte töötajat. Huvitav oleks teada küll, mitu cv-d nad saavad sellise pakkumise peale.
Sarnaseid multitaskereid on veel otsitud, aga siiani on pigem otsitud kaks ühes, mitte viis ühes.

Ma ei saa sellest ka aru, mis värk nende proovitöödega tänapäeval on. Jube suured ülesanded antakse ja hästi vähe aega tegemiseks. Üks proovitöö soov saabus eile ja selle ülesande püstitus oli nii toores, et ma pean hakkama mingeid lambitekste sinna ise välja mõtlema lisaks kujundusele. Ja lisaks soovitakse kolme kavandit ja neljapäevaks. Tegelikult ma tükk aega kahtlesin, kas sinna üldse cv-d saata, sest töökuulutuse tekst oli veidi häiriv. Aga mõtlesin, et no proovida ikka võib, kasvõi harjutamise mõttes.
Aga kohati jääb mulje, et tööotsijaid kasutatakse ära mingite tööde tegemisel lihtsalt. Üks hiljuti tehtud proovitöö ootab ka alles tagasisidet ja selle puhul mul on ka väike kahtlus, et seda plaanitakse kasutada reaalse projekti kavandiks. Igatahes kavatsen ma küsida tööraha, kui see nüüd klienditööks peaks kujunema. Muidu oleks ju päris kaval tööandjatest korraldada aga muudkui konkursse ja siis lasta tööotsijatel tasuta tööd teha. Viie aasta tagune kogemus oli küll selline, et proovitööd olid suvalised väljamõeldud teemad ja oli aru saada, et reaalselt neid kasutada ei saaks.

Endine tööandja jätkuvalt ignoreerib mind ja kui vaevubki ühele ainsale kirjale vastama, siis selgitused on selgelt väljamõeldised ja lubadused nädal hiljem ikka täitmata. Kui mul praegu nii kiired ajad poleks seoses tööotsingutega, siis ma ilmselt juba seaks sammud tööinspektsiooni. Aga hetkel on tõesti nii palju asju ees, et pole aega bürokraatiaga tegeleda.
Kusjuures kõige totram selle asja juures ongi see suhtlusviis. Oleks, et keegi näitaks natuke huvi üles, selgitaks (reaalsete, mitte mingite umbluu selgitustega) ja paluks ajapikendust või vabandaks ilma, et ma peaks seda vabandust neilt välja pressima, siis ma oleks täiesti nõus veel natuke ootama. Praegu aga lihtsalt jääb mulje nagu ma saadaks kirju aadressile muhv, nõudmiseni. Aga no minu kannatlikkusel on ka siiski piirid. Kohe, kui mul aega tekib, võtan selle asja tõsisemalt ette.