Trollide välimääraja

Trollide aktiivsus on viimasel ajal sagenenud. Kahtlustan, et nad olid vahepeal talveunes ja nüüd ärgates on eriliselt õelad ja kiusu täis. Kuna mul neist primitiividest on veidi ka kahju, siis ma üritan nende olemust natuke selgitada oma lugejatele, kes võib-olla pole eluski trolliga kohtunud ja ei mõista nende käitumist. Mul endal läks ka natuke aega, enne kui ma aru sain, et nad lihtsalt üritavad täita tühjust oma elus.

Niisiis, trollijad..
Trollide elu on ääretult kurb ja mõttetu. Igavust peletavad trollid lugemisega (ääretult üllatav, et selline primitiivne liik on omandanud lugemisoskuse, kuigi see on üsna kehval tasemel – nad eristavad küll sõnu ja lauseid, aga nad ei saa aru nende tähendusest) ja trollimisega. Nende elu eesmärgiks on leida paariline ja lugeda läbi terve internet.

Trollide elu eesmärk jääbki täitmata kuna nad ei suuda kõike läbi lugeda ja see ajab nad koledal kombel närvi isegi siis, kui neil on paariline olemas.
Trollide paarilise leidmise probleem on aga väga terav. Nimelt tunnevad nad end poolikuna kuni pole leidnud omale paarilist. Paariline ei pea tingimata olema troll ja talle ei ole seatud üleüldse mingisuguseid tingimusi.
Kuna aga troll ei ole päris loll, siis mõtles ta välja plaani, kuidas vähem lugeda, et jääks rohkem aega paarilise leidmisele – ta leiutas trollimise.
Trollimise põhiidee* on loopida võimalikult labaseid süüdistusi ja kommentaare internetis kirjutajate pihta, lootuses et mõni neist kirjutamisest loobub ja nende lugemiskoormus selle võrra väheneb.
Trolli olematu intelligents ei võimalda neil ka aru saada, et nende pingutus on sama hea, kui sääse pingutus elevanti paigalt nihutada.

Võib-olla miljoni aasta pärast on trollid läbi teinud arengu ja oskavad lisaks lugemisele ka juba aru saada sellest, mida nad loevad ja veel miljon aastat hiljem on nad ehk jõudnud arengus tasemele, kus nad suudavad kirjutada muudki, kui ainult “mörr mörr”.
Kindel me selles olla ei saa. Seni saame neile vaid kaasa tunda, et nende elu nii tühi on. Hea uudis neile on see, et nad ise ei taipa, kui mõttetu nende olemus on – vastupidi, nende endi meelest on nad ülimad olendid, kes siia maailma on loodud – maailmaparandajad on nad iseendi silmis.

Kokkuvõtteks võib öelda, et trolli iseloomustab mõtlemise ja analüüsivõime täielik puudumine.

Aga kui nüüd konkreetselt neid kahte trolli iseloomustada, kes siin lugemas-mörisemas käivad, siis mõlemad on väga häiritud sellest, et mina olen vaba ja vallaline ja lisaks see, et ma blogin. Kuna nad mõlemad käivad pidevalt lugemas, on üsna selge, et nad on mõistnud, et minu kirjutamised niisama lihtsalt ei lõppe ja nende elu eesmärk jääb täitmata.

Ja et lugejatel päris igav ei hakkaks, siis ma panen siia need üllitised, mis üks troll on jätnud mulle kommentaaridesse. Tegu sellise trolliga, kes arvab, et kui ta on muidu alaarenenud, siis mees ja lapsed muudavad tema intelligentsi või eksistentsi kuidagi kõrgemaks.

13. november 2011: eks see on see küsimus, et kas vanatüdruk on imelik sellepärast,
et ta on vanatüdruk, või on ta vanatüdruk sellepärast et on imelik…

Trolli ajus tekivad ikka huvitavad küsimused. Ma ei oleks oodanud nii sügavid mõtteid ühe trolli peast. Võiksin küsida vastu, kas troll on alaarenenud sellepärast, et ta on troll, või ta on troll sellepärast, et ta on  alaarenenud?

7. märts 2012: kuidas saab sinu avalikult netis kättesaadav blogi olla sinu “isiklik
veebipäevik”? Nagu veider värk, kribad oma hingekese peldikuseinale ja siis halad, et möödujad seda tsiteerivad? Isiklik päevik võiks ikka ollagi isiklik…. Aga eks tähelepanuvajadus on ikka vist suur. Tervitustega, kuusiku-efka, aka saiko  

Aina sügavamaks need laused lähevad, aga mõtlemisvõime siiski jätab soovida. Kohati tundub, et see troll on lugenud palju internetti läbi ja arvab, et kõik, mis ta lugenud on, on tema oma. Mina igatahes julgen väita, et see blogi siin on minu isiklik veebipäevik, see et ta on nähtav kõigile, ei tee seda siiski kellegi teise veebipäevikuks. Kui sa lähed avalikku peldikusse seina sodima, siis ikkagi ei saa see peldik sinu omaks, või saab? Ja mis puutub tähelepanu vajadusse, siis mina pole see, kes käib võõrastes blogides seintele sodimas, seda teeb ikka seesama troll ja kuuldavasti ikka mitmes kohas, mitte ainult siin.

19. aprill 2012: heh, aga eks vanatüdruku moodi irisevad su postitused ju ongi. See lõputu kaasliiklejate arvustamine ntks. Ei saa sa kunagi Türile sõidetud, ilma et paar “psaikot” tee peal vastu ei tuleks. Pisiasjade kohta ütlemist on sul pidevalt siin blogis. Oleks sul lapsed-mees, poleks ilmselt aega nii palju. Ja ehk oleksid ka tolerantsem. Tervitustega – Kuusiku Efka, veel üks sinu poolt psaikoks nimetatu.

Mul tekkis küsimus, et aga kelle moodi irisevad on need kommentaarid? Mina võin oma blogis iriseda nii palju, kui ise tahan, mul pole vaja kiunuda võõras blogis selle üle, kuidas ja mida keegi kirjutab seal.
Vahel mõtlen, et kas keegi sunnib relvaähvardusel seda trolli lugemas käima. Ilmselgelt talle see mõjub häirivalt, aga järele ka ei jäta. Ja siin jälle tuleb välja see, mis häiris ka seda sõnumite saatjat – et ma olen vaba ja vallaline. See on üks suur viga nende silmis. Nii ei tohiks ometi elada.

Need ülaltoodud kommentaarid on kõik sama trolli looming. Tegelikult tema karjäär minu blogis on pikem, aga ma ühel  hetkel kustutasin ta kommentaarid ära. Stiil on alati sama olnud ja endiselt on minu jaoks müstika, miks üks võõras inimene troll oma aega raiskab sellise asja lugemisele, mis temas nii palju negatiivseid emotsioone tekitab ja mis probleem on nendel trollidel minu vallalise staatusega.

Võiks veel pikemalt trollidest kirjutada, aga jätan järgmiseks korraks ka. Ma usun, et trollid saavad väga vihaseks selle postituse peale. Siis saab jälle nalja, kui nad kooris mörisema kukuvad.
__________
Trolli kirjeldus Vikipeedias