Töötu olemise statistika

Et te ei arvaks, et edaspidi ainult pikki reisikirjeldusi tuleb, siis ma kirjutan vahepeal tööotsingutest kah.

Ma viimatisel töötukassa külastusel mainisin juba oma konsultandile, et ma võin cv-sse lisada selle, et olen juba professionaalne cv-de saatja ja kaaskirjade kirjutaja. Konsultant muigas ka ja arvas, et see võib hea mõte olla, et sellega eristuks kindlasti.

Tegin natuke statistikat, kuidas need 9 kuud otsinguid üldse läinud on. Liiga detailidesse ei hakka praegu laskuma, jube pikaks läheks see jutt.
Ei saa öelda, et mul cv, portfolio ja kaaskirjad ei oleks piisavalt head, sest omajagu on siiski minu vastu huvi tuntud. On olnud kandideerimisi, mille puhul tundus, et võiksin valituks saada küll, proovitööde osas sain tihti head tagasisidet, aga lõpuks valiti ikka keegi teine või mõnel juhul ei valitud kedagi. Eks mul on omad teooriad kah selle osas – arvan, et mina ja mõned teised kandidaadid küsivad rohkem palka, kui firmad valmis maksma on. Ja sealjuures mitmed firmad, kes eriti palka maksta ei taha, seavad kandidaatidele täiesti utoopilisi nõudmisi ja eeldavad, et üks inimene teeb mitme inimese tööd. Selliseid kuulutusi ma üldiselt vältisin ka muidugi.

Kui numbritest rääkida:

– Töötuks olemist – 9 kuud
– CV-sid saadetud – 26. Üks konkurss veel käib hetkel.
– Üldse ei vastatud – 8-l korral. Ütleme nii, et sellist firmat, kes ei suvatse üldse vastata, mina endale tööandjaks ei soovi kah.
– Proovitöid – 7. Neist osad väga mahukad ja mitmest ülesandest koosnevad ja ühte firmasse teise vooru jõudes veel lisa proovitöö.
– Vestlustel käimist – 8. Kahes firmas kutsuti veel teisele vestlusele. Vestlusele kutseid oleks rohkem olnud, aga ühe kutse ajal olin parajasti roadtripil ja jäin konkursist selle tõttu välja, teisel juhul jõudsime telefoniteel palgast rääkida ja selgus, et meil selles osas erinevad nägemused ja ei hakanud kohtumist kokku leppima.
– Loobumisi – 1. Vestlusel selgus, et tööülesanded ei vasta päris minu ootustele ja, et palka kah eriti ei tahetud pakkuda. Otsust mõjutas ka see, et üks vestlusel osalenu jättis üsna halva mulje ja endale ülemuseks poleks sellist inimest tahtnud. Selle firma kuulutus on taas üleval, tundub, et ma pole ainuke, kellele nende tööpakkumine atraktiivne ei tundu.
– Tööle asumise pakkumisi – 1. Sellele pakkumisele ütlesin ise ära, sest pakutav palk oli kehv. Muidu oli meeldiv kogemus, kiideti mu proovitöid ja anti vestluse alguses kohe teada, et mind tahetakse tööle. Pakutav palga number oli muidugi suur pettumus, kuigi etteaimatav – teised sama valdkonna firmad pakkusid umbes sama numbrit.
– Hetkel on olemas veel 1 potentsiaalne pakkumine – vestlused ja proovitöö on läbitud, läbirääkimised numbrite osas käivad veel. Aga tunneli lõpust justkui paistaks juba valgus:)

Võimalik, et mingi hetk kirjutan mõnest konkursist veel lähemalt. Praegust sissekannet ei tahaks enam pikemaks venitada.