Töökuulutusi sirvides

Pole ammu blogima sattunud. Pole lihtsalt üldse viitsimist olnud. Olen isegi mõelnud, et see tegevus on vist end ammendanud, aga noh, vahel harva ikka leidub mingi teema, mille kohta tahaks ikkagi arvamust avaldada.

Kuna mu elus on juba tükk aega aktuaalseks teemaks tööotsingud, siis sellest ka seekordne sissekanne.
Nimelt sirvisin ma täna tööpakkumisi ja silma hakkas üks pakkumine, kus kandidaadile esitatud nõudmiste all oli kirjas “mittesuitsejata”. Sellist asja kuulen ma esmakordselt, et suitsetamine töö tegemist segab. Pause peab arvutiga töötades nagunii tegema, nii et suitsetamine on ju hea põhjus vahepeal arvuti tagant püsti tõusta.
Ja ma ei õigusta üldse suitsetamist, vastupidi – ma ei salli ise üldse suitsuhaisu. Aga mulle tundub see nõudmine täiesti ulme. Ainuke seletus asjale on, et sellel tööandjal on nii pisike kontor, et inimesed istuvad üksteisele väga lähedal ja nii võib suitsetamine tõesti häirida, sest suitsetajad üldiselt kannavad osa suitsuhaisust endaga kaasas ja lähestikku istudes võib see tõesti häirida.
Mina igatahes ei suuda eriti tõsiselt sellist tööpakkumist võtta. Mis siis, et ma suitsetaja ise pole. Selliste tingimuste puhul lihtsalt hakkad mõtlema, et mis kiiksud sel tööandjal veel võivad olla.
Lisaks on kuulutuses kirjaviga. Mind teeb alati skeptiliseks see, kui võimalik tulevane tööandja (või selle töökoha personalispetsialist) õigekirja ei valda.

Teiste kuulutuste hulgas hakkas veel silma üks, mis on ka korduvalt juba ilmunud. Seal on ka palk ära toodud ja seda numbrit nähes ei imesta, et nad endiselt omale töötajat otsivad. Ükski normaalne inimene ei lähe müüja palga eest spetsialisti tööd tegema.

Mis puutub veel tööotsingutesse, siis sellest kohast, kus ma vestlusel käisin ja kus oma töövahendeid nõuti, pole enam midagi kuulda olnud – see ei üllata ka. Kui seda juhtumit töötukassas mainisin, siis tehti seal ka suuri silmi, et kas tõesti sellised asjad toimuvad.
Lisaks olen käinud veel ühel vestlusel ja selle vastust ootan järgmisel nädalal.
Aga endiselt on ka oma ettevõtte loomine plaanis, sest tundub, et nõudmiste osas tööandjad kitsid pole, aga palga osas küll.