Toksilised sõbrad

Ükspäev arutasime ühe endise kolleegia tööjutu kõrvale tänapäeva olukorda ja tulid jutuks ka toksilised sõbrad, sest kellel neid poleks 😀
Üks mu sõbranna (siin blogis kasutan tema jaoks nime Nele ja kui ta siia peaks lugema sattuma ja end ära tundma, siis võtku teadmiseks, et ma olen hetkel veidi häiritud tema käitumisest, aga ei taha temaga veel tüli norida, aga tunnen vajadust oma tunded välja elada) jagas ka hiljuti oma FB seinal mingi tuttava Life Couchi nimekirja sellest, kes on tõelised sõbrad ja kes on toksilised sõbrad. Ja kui ma alguses seda nimekirja nähes mõtlesin, et ma ilmselt olen see toksiline sõber talle, sest ma ei kiida talle takka, kui ta minu silmis mingeid rumalaid asju jagab vaid vahel ütlen talle, et mind need teemad ei huvita (kui ta mulle otse linke saadab), ma pole veel talle otseselt halvasti öelnud, aga teinekord ikka tahaks küll. Lisaks ma klatsin teda vahel ühe ühise sõbrannaga, see oli ka toksilise sõbra tunnus ja ega see, et ma temast blogin, pole vist eriti ilus 😀 Aga ma olen ise alati pidanud tõeliseks sõbraks seda, kes ütleb sulle, kui sul on nägu moosine, huuled veinised või miski muu silmariivav asi, mida sa ise pole märganud. Suur osa inimese jätab ütlemata, ma ei teagi miks, ma alati ütlen seetõttu, et ise tahaksin teada. Selle kohta lugesin kuskilt head nõuannet – kui asja saab parandada, siis ütle, kui parandada ei saa, siis ära ütle. No stiilis, et moosi saab näolt maha pesta, aga kõveraid jalgu opereerima ei hakka. Saate aru küll, eks. Ei ole vaja ilmaasjata kellelegi haiget teha oma sõnadega.

Eelnev käis rohkem välimuse pihta, aga mõtlen samamoodi ka selle kohta, kui su sõber käitub sinu arvates rumalalt. Muidugi, mina pole arvamusliider, aga kui ma ikka näen, et sõber/tuttav liitub püramiidiga, siis ma siiski proovin teda maa peale tagasi tuua (veel hullem, kui see sõber on juba enne liitumist võlgades)… Ma ei kavatse rumalusele kaasa kiita lihtsalt selle pärast, et olla “hea” sõber. Mul on hea meel, kui mu sõpradel läheb hästi ja ma elan neile ka kaasa, aga kui mu sõber unistab rikkusest ja arvab, et saavutab selle universumi poole õhates või püramiidi abil, siis ma selle peale ei plaksuta, arvaku pealegi minust siis halvasti.

Eks tegelikult ma võibolla lihtsalt kujutan ette, et ma võin tema arvates see toksiline sõber olla. Praeguseks hetkeks olen ma aga hoopis jõudnud järeldusele, et tema on hoopis minu jaoks see toksiline sõber.

See teema läheb ilmselt veidi rappa ja emotsinaalseks, aga ma olen nii leilis hetkel. Nele on siis üks nendest, kes usub vandenõuteooriaid, peab Telegrammi usaldusväärseks infoallikaks, on muuhulgas liitunud püramiidskeemiga (kahtlustan, et ta on jätkuvalt seotud sellega) ja nüüd on ka leidnud Jumala. Ja esoteerika ja külgetõmbeseadus on ka tema jaoks olulised.
Mainin siis ära, et ka mina olen huvitatud mõningal määral esoteerikast ja olen ka ühel hetkel veidi tutvunud külgetõmbeseadusega, aga ma olen rohkem seda meelt, et ma usun, et meie ümber on asju, mida me ei näe ja mida ei saa tõestada, ehk et ma olen osaliselt avatud meelega, aga ma ei usu näiteks, et lihtsalt universumi poole õhkamine või miljonitest rääkimine mind kohe rikkaks teeb, vaid pigem on asi selles, et kui sa midagi tahad ja sellest piisavalt palju räägid, kirjutad vmt., siis sa selle saavutamiseks proovid leida vahendeid, mitte ei looda, et mingi müstiline Universum sulle kuu ja tähed taevast alla toob.

See oli siis sissejuhatus:) Aga teema ise siis selles, et Nele saadab mulle pidevalt mingeid videoid või linke, küll vaktsiinide kohta (stiilis, et vaktsiini muudavad meie dna-d), Telegrammi artikleid ta nüüd pole saatnud peale seda, kui ütlesin, et ma selle saasta peale oma aega ei raiska, aga on saatnud linke mingite vitamiinide, toidulisandite kohta – teades minu laktoositalumatuse probleemi, serveerib seda kui abipakkumist.
Ma isegi olen mõned asjad läbi lugenud, mis ta saatnud on, aga aina rohkem hakkan tema terves mõistuses kahtlema ja aina enam tundub mulle, et ta üritab mind mingisse oma sekti meelitada ja mulle mingeid tooteid pähe määrida.
Ma olen isegi kursis, et see Lyconet tegeles ka mingite tervisetoodete müümisega – püramiidi ei saa ju püramiidiks nimetada, kui neil on mingid tooted, mida müüa..), aga ma pole kindel, et ta neid Lyconeti tooteid mulle soovitab, aga võimalik, et kaudselt võivad nad seotud olla.

Et siis täna öösel sattusin tema lingilt mingite toidulisandite lehele ja mõtlesin siis natuke googeldada – mida paremat ikka keset ööd teha, eks… (tema arvates ma ei oska ju ise ÕIGET INFOT leida, vaid tema peab mind ise linkidega varustama), sattusin ühe imeliselt tervenenud inimese blogi peale – üldse ei välista, et see nii toimuski, ma ei saa seda kuidagi kontrollida ju, aga see kõlas väga sarnaselt ühele teisele, samast haigusest tervenenud ameeriklase loole. Nii et vabalt võib olla, et keegi lihtsalt tõlkis kellegi teise (tõese?) loo ja serveerib seda enda loona. Jutt ise oli muidugi väga ilus ja usutav. Kokkuvõttes, kui seal blogis ringi vaadata, jõuad lõpuks ikkagi ka toidulisandite soovitusteni.
Muuhulgas on selle sama blogija tervenemislugu ära toodud ka Telegrammis ja noh, sealt alates tundus see veel vähem usaldusväärne.
Need toote soovitused ei viinud küll selle lingini, mis Nele mulle saatis, aga kui ma nüüd ka vandenõusse usuks, siis ma arvaks, et Nele üritab mind panna mingeid tooteid ostma ja äkki saab ta mingi protsendi müügilt, kui tema kaudu keegi ostab. See ei ole esimene kord, kus ta on suunanud mind toidulisandite/vitamiinide lehele. Sarnaselt tundus ka see blogi toimivat – soovitab tooteid ja saab mingit tulu soovituste pealt.

Eks see soovitusturundus ongi tänapäeval popp asi, aga olen ka täiesti kindel, et kindlasti kõik soovitajad ei oma nende toodetega kogemusi, või ei oma nad neid ülihäid kogemusi, mida nad kirjeldavad.

Aga mis mind Nele taktika juures närvi ajab on see, et mina pole talt soovitusi küsinud ega pea teda mingiks tervise ala asjatundjaks. Enda tervisega tehku, mis tahab, mina usaldan arste rohkem. Ja eriti viimasel ajal ei võta ma ühtegi tema soovitust tõsiselt vaid otsin igast saadetud lingist varjatud eesmärki. Hakkan paranoiliseks ka muutuma vist:D
Aga ma lihtsalt ei saanudki öösel magada selle pärast, et ma olin vihane ta peale, et ta mind idioodiks peab ja üritab mulle mingeid asju pähe määrida, kuigi ma olen üsna selgelt väljendanud, et meie vaated paljudele teemadele on erinevad.
Kusjuures meil on olnud koos väga tore ja temaga on lõbus olnud, aga nüüd ma kaalun seda, kas peaks edaspidi vältima pigem tema seltskonda sattumist. Ja kui liiga tüütuks need lingid muutuvad, ka ära blokeerima. Või tegeleks inimkatsetega, väljendaks huvi ta linkide vastu ja vaataks, kui kaugele ta selle ajupesuga üritab minna. Sest mulle endale tundub, et ta üritab mind milleski veenda, aga teades minu vaateid, serveerib seda kuidagi kavalalt, enda meelest. Eks neid seal püramiidis ju ka juhendatakse hoolikalt, kuidas värbamisprotsessi läbi viia.
Ja mis puutub tema viimase aja Jumala teemadesse, siis kahtlustan, et selleni on ta jõudnud ka kellegi teise mõjutusel ja nüüd omakorda värbab. Ja selle teemaga veel seoses, peaks talt uurima, kas tema Jumala jaoks on okei ihaldada rikkuseid ja elada patuelu (ilma abieluta kooselu :D), sest kas mitte Piiblis pole need keelatud?


Nüüd jälle neid püramiidi teemasid uurides sattusin rahafoorum.ee lehele, kus on väga põhjalikult ja hästi võrkturunduse teemadest kirjutatud ja kujutan ette, et kui mõni mõtlev inimene, keda kuskile värvata üritatakse, neid teemasid loeks, saaks ta üsna kiirelt aru, et tegemist on petuskeemiga. Aga need, kes seal juba sees on ja usuvad oma saabuvatesse rahalaevadesse, need hakkaks ikka oma seminaridelt kuuldud mantrat korrutama, kuidas palgatööd tegevad inimesed on ise püramiidis jne.
Jube head artiklid olid, ma raiskasin nüüd kohe mitu head tundi siin lugemisele ja blogimisele, selle aseml oleksin võinu hoopis tööd teha ja raha teenida 😀