Leidsin taas üle pika aja oma blogi üles. Nii pikka pausi vist polegi enne olnud siin ja ega see tänane postitus võib ka jääda tükiks ajaks siia üksildaselt rippuma, eks aeg näitab. See sama aeg, millest on pidevalt puudus…
Jah, kes oleks võinud arvata, et see 2020 saab selline olema. Aga kui ma hakkaks siin praegu kokkuvõtet sellest tegema, siis mul jääks kodus kõik asjad tegemata. Aga üks asi, mis hetkel ranti nõuab on selle aastaga vist seotud küll, samas, kes teab…
Praegusel ajal on vist kõik märganud, et inimesed on jagunenud kahte leeri – Koroona eitajad ja Koroonat tõsiselt võtjad (võimalik, et siin vahel on veel mingeid spektreid, aga laias laastus siis kaks gruppi). Ja need eitajad, kes usuvad, et tegemist on tavalise gripilaadse tootega, ei usu ka maski kandmisse. Selles osas muidugi astus Terviseamet (TA) kevadel täiega ämbrisse, kui väitis, et maskid pole vajalikud ja neist pole abi, kui tegelikkuses olid maskid kõik ära ostetud aasia päritolu inimeste poolt, kes olid vist asjaga rohkem kursis, kui meie TA – selleks hetkeks oli vist juba mujal maailmas ka maskidest ja desovahenditest puudus ja osad ostsid neid kokku ka äritegemise eesmärgil.
Igatahes usun, et neid on teisigi, kellel on veel meeles, milline hämamine kevadel toimus selle maskiteemaga ja mõtlevadki äkki, et kuidas nüüd siis järsku maskist abi on, kui enne polnud. Ja nüüd on äkitselt maskid praktiliselt kohustuslikud. Ega nad ju seda ka välja ei taha öelda, et nad tahaksid maskid päris kohustuslikuks teha, aga see tähendaks, et siis peaks maskid olema ka kõigile kättesaadavad ja tasuta. Praegu on maskide müümine ju päris tulus äri.
Aga siis jätkates selle eitajate grupiga, tundub, et Koroona eitajad on suures osas ka vaktsiinivastased ja lisaks olen ka märganud seoseid esoteerikasse uskumises – ja siinkohal ma ei ürita esoteerikasse uskumist kritiseerida, sest ka mind see teema veidi huvitab, aga ma päris tõsiusklik selles osas pole ja praegune olukord kallutab mind pigem selle poole, et hakkan ka neid uskujaid veidrikeks pidama.
Ja siis on selles grupis ka veel need, kes usuvad, et kõik mis praegu toimub, on üks suur vandenõu ja üldse oleme me varsti kõik ära kiibistatud ja need inimesed, kes usuvad teadlasi ja arste ja kurikuulsat peavoolumeediat (sest alternatiivmeedia on ju tõestatult usaldusväärne??), on kõik 5G survepesuri abil ajupestud. Seda nimekirja saaks ilmselt veel jätkata, aga ma lihtsalt ei ole süvenunud nendesse teooriatesse piisavalt, sest pean seda aja raiskamiseks. Ajaga mul on niigi kitsas käes.
Hoolimata sellest, et ma suhtun nendesse vandenõuteoorikutesse ja Koroona eitajatesse kerge põlgusega, annan ma siiski endale aru, et maailm ongi väga kirju ja see on täiesti okei, et inimesed on erinevad ja neil on erinevad usud ja erinevad tõekspidamised. Ja on täiesti loomulik, et igaüks arvab endal õigus olevat. Mina ju ka. Ma arvan, et mul on õigus uskuda maski kandmisse ja vaktsiinidesse ja pole kellegi teise asi minu valikuid kritiseerida või enda arvamust mulle peale suruda.
Miks ma aga sel teemal praegu üldse sõna võtan, on see, et mind on hakanud häirima, kui valjuhäälselt need, minu jaoks siis vastasleeri esindajad, sõna võtavad. Need, kes vandenõudesse ei usu, ei tee pooltki seda lärmi, mis need uskujad. Nad ei ürita igal sammul teada anda oma vaktsiinide pooldamisest või maskide kandmisest, nad ei suru peale seda, millesse nemad usuvad (või nii mulle tundub vähemalt), aga need vaktsiinivastased ja Koroonaeitajaid üritavad end vägagi kuuldavaks teha – sotsiaalmeedias näeme me pea iga päev kellegi südantlõhestavat hala, kuidas neid suukorvistatakse jmt. Ja mul on päris kurb näha oma sõpru, keda pidasin varem normaalseteks inimesteks, neid asju jagamas. Või noh, nagu ma ütlesin, maailm on kirju ja nende meelest pole ilmselt mina hoopis normaalne 😀
Üks asi, mida nad häälekalt teevad, on see enda erilisusele rõhumine – et nemad on vähemus ja suuremad massid on lihtsalt ajupestud, nemad on selline esoteeriline eliit, kellele on kõrgemalt poolt antud võime asju näha läbi kolmanda silma või kurat teab mille..
Mõtlen tihti ka sellele, et kas nendel eitajatel pole riskigrupis lähedasi, et nad nii tuliselt eitavad ja ükskõikselt suhtuvad. Sest mina oma hingele ei tahaks seda, et minu lähedastega midagi juhtuks minu ükskõiksuse tõttu. Rasked ajad on hetkel kõigil selle viiruse tõttu (kui ma hakkaks kirjutama, kui raske mul isiklikult on, tuleks vist veel pikem romaan..), aga minu jaoks on lohutav teadmine, et üsna varsti see vaktsiin kohale jõuab ja küll siis ühel hetkel ka kergemaks läheb.
Nüüd aga lähen veidi ka isiklikuks, ja ilma nimesid nimetamata mainin siis ära, et üks mu sõbranna on ka viimasel ajal liiga agaralt hakanud oma uskumusi peale suruma. Ta tegi ühe vandenõuteooriate grupi, ja kutsus ka mind sinna – ma korraks liitusin, et näha, mis nad seal arutavad, aga lahkusin sealt üsna kiirelt, tundus ajaraiskamine. Kuna ma sealt lahkusin, siis nüüd saadab ta mulle messengeri artikleid. Kõigepealt saatis Telegrami artikli, mis on ju khmhm.. usaldusväärne?? Kui ma ütlesin, et ma Telegrami ei loe, siis küsiti, et kas ma usun seda, mis telekas (artikkel puudutas üht Pealtnägija saadet).. 😀 see oli nii jabur, et kui ma ei loe Telegrami, siis ma justkui midagi muud ka ei loe.. vaatan telekat ainult? Ja mis see uskumine siia puutub üldse.
Täna saatis mingi video, kus üritati Koroona vaktsiini keemilist koostist analüüsida ja suunati mingile research lehele, millest ma kunagi kuulnud pole ja ei oska kommenteerida, kas on tõsiselt võetav või mitte. Ja ma jätaksin sellised analüüsimised spetsialistidele. Ütlesin, et mina pole arst ja miks ma tundmatuid allikaid peaks tõsiselt võtma. Selle peale sain vastuse: “Kui ei uuri, siis ei saagi teada. Tundmatuid lehti on palju, n Sinu koduleht see ei tee seda veel valeks“. Mul jooksis veidi juhe kohe kokku, et mis moodi puutub siia üldse minu koduleht, kui see on personaalne ja mitte massidele suunatud info allikana esitletav lehekülg? Kus on seos?
Kuna pole minu asi tema usku kõigutada, siis vastasin, et need on erinevad asjad, ja et inimestel on õigus eriarvamusele ja igaüks usub seda, mida õigeks peab. Tema vastus: “Eks muidugi, uurida tasub ikka, isegi kui see näib ebatõenäoline”
No et nagu ikka torgib edasi. Kusjuures ma vist ca kuu aega ei suhelnud temaga üldse just selle märkuse tõttu, et küsis, kas ma usun ainult telekat. Sest see oli nii totter ja natuke nagu halvustavalt kõlas. Ja mul meenus siis ka see, kui ma kunagi üritasin teda veenda, et ta oma püramiidi kohta rohkem loeks – siis ta küsis mult, kas ma usun kõike, mis internetis kirjutab. Äkki siis otsustaks ära, mida ma uskuda tohin, internetti või telekat. Lihtsalt see ajab veidi naerma ja kurb on ka, nähes et inimene vajub aina sügavamale oma teooriatesse. Ma ei tea, kas sellel kõigel on mingi seos, et ta viimasel ajal ka Jumalat väga tihti mainib.
Jätkuvalt kordan, pole minu asi teiste usku või valikuid kritiseerida, aga ma eeldan seda ka vastupidi, et mulle ei surutaks teiste uskusid ja teooriaid peale, jätke mulle vabadus uskuda, mida mina oluliseks ja õigeks pean ja las ma valin ise allikad, kust ma infot saan. Olgu ma siis pealegi ajupestud ja peatselt ilmselt ka kiibistatud.