Naabriterror

Ma vist aegajalt olen kirjutanud oma ema värdnaabritest, kes meile aastaid on probleeme põhjustanud.
Nad said siis taaskord hakkama sellega, et lasid oma torudel ära külmuda. Nagu ka eelmisel aastal. Eelmisel aastal oli sellega kohe päris suur jama ja tegelikult sai siis neile vist* ka mainitud, et külmal ajal tuleb vesi tilkuma jätta – meie torud oleks ammu külmunud, kui me seda ei teeks ka. Aga mis te arvate, et nad siis kuulda seda võtsid. Selle peale öeldi, et vesi on kallis. Ja nende meelest on siis elektriga ** torude soojendamine odavam.

Probleemiks on siis see, et nende faking torud on meie keldris  -tegemist on kahepere elamuga-, ja nad nõuavad iga talv sinna sisse pääsemist. Aga meie pole nõus, sest meil on nii palju põhjuseid neid vihata ja mitte aidata. Seega, eelmisel aastal nad lõhkusid meie maja vundamenti ja toppisid mingi soojendustraadi omavoliliselt sinna torude ümber.
Ehk siis sissetungimine ja maja lõhkumine – check.
Neile on ka seda vist juba aastaid räägitud, et tehku oma trass ja neil poleks meie keldrisse enam kunagi asja. Kõik teised lähinaabrid on saanud omale teisest harukohast veetrassi ehitada ja neile oleks see isegi lähemal, kui praegu, nemad aga eelistavad igal talvel nõuda sissepääsu meie keldrisse.
Kuna meie majal hetkel keskküte puudub, siis sel talvel on kelder tunduvalt külmem ja enam nende traat ei küta vist piisavalt (ja vee tilkuma jätmine on kallis…). Ma ei tea, mis imeasja nad sinna seekord installida tahavad ja miks nad seda ei tee juba selle lõhutud seina kaudu? Ahjaa, meie maja alla pole neil luba tulla. Ema kutsuks uuesti politsei.

Ma isegi suuda kokku lugeda neid kordi, mis me oleme politseisse nende pärast helistama pidanud. Avaldused, mis mu ema kirjutamas käis, kadusid samas imeväel – paberihunti, teadis mu ema rääkida (või noh, arvas vähemalt). Sest noh, juhtumisi on mu naabrid kohaliku konstaabli semud. Niisiis sai vundamendi lõhkumise peale saadetud tähitud kiri ja selle peale lõpuks reageeriti. Edaspidi saavad kõik avaldused saadetud mõnda teise jaoskonda.

Ja miks nende arvates siis vesi kallis on üldse? Sest nad ei suuda oma solgiarvet maksta. Vesi nimelt on meie väikses külas väga odav, aga solgi äravedu on juba kallim teenus. Ja seda nemad ei saa endale lubada. Niisiis uputasid nad 4 aastat meie keldrit solgiga. Me olime sunnitud omale uue trassi ehitama, et sellest pääseda. Aga nemad ei liigutanud lillegi, et olukorda muuta ja nad eeldavad, et meie neile torude külmumisel kohe õhinaga appi tormame?!!
Kusjuures neil on olnud piisavalt aega ja raha, et ehitada omale ilma aiata aiavärav 😀 Tõsiselt noh, neil pole aeda maja ümber, aga värav on, näeb selline fäänsi välja, ehk isegi elektriline? Aga vot, veetrassi või solgi vedamise jaoks finantse pole.
Me käisime toorkord ka vallast abi küsimas, aga neid seal ka meie probleemid ei huvitanud. Nii et nüüd, kui naabritel torudega jama, siis me eeldame sama –  et kui nad valda pöörduvad, et siis valla ametnikel on savi ja meil pole midagi karta.

Nad leidsid veel paar lahendust sellele solgile. Suunasid mingi vooliku meie maa piirile, nii et nad tekitasid sellega keskkonna reostuse ja lisaks levis see solk meie kõrvalhoonesse, mille tõttu garaazis olev kanal sisse vajus.
Aga, et veelgi majas olevat solgikogust vähendada, siis soojemal ajal käisid nad ise ja ka nende külalised (keda jagus igasse päeva) meie kõrvalhoone vastu hädal, vähemalt meesisendid.
Solgiuputus – check.

Ükskord pesin ma hoovis autot ja mõned veepiisad lendasid naabrite poolele. Neil on seal muidu üks kuur ka ees, aga see on natuke auguline – ema ütleb selle kohta laskeavadega kuur -, ja ju siis paar piiska tuule abil lendas neile pihta. Soe suvi oli väljas, ei osanud oodatagi, et selle peale mind teiselt poolt kividega loopima hakatakse. Aga nii juhtus. Auto sai kiviga pihta ka.

Aga sellest ei piisanud. Mingi hetk  saabus naabrite poolelt üks nende purjakil sõpradest, haamer käes, ja lubas meid kõiki maha lüüa. Seda maha löömist me ootama ei jäänud vaid helistasime kohe politseisse.
Politsei saabuski mõne aja pärast. Käisid seal teisel pool ka rääkimas, eks need seal valetasid jälle maad ja ilmad kokku, et meie oleme süüdi kõiges, aga ega seda purjus kampa vist uskuma jäädud. Aga nagu ikka, jutt neil alati sama, et tehke avaldus. Krt, ei viitsi ju pidevalt mingeid avaldusi kirjutamas käia. Eriti, kui need võluväel kaovad. Need kohal käinud korravalvurid vist soovitasidki meil saata kiri teise jaoskonda, kui mainisime, et seni pole avaldustest mingit tolku olnud, sest need naabrid on omad joped seal kohalikus jaoskonnas.

Lisaks on meil siis seal varastatud võtmeid (need ilmusid ka imeväel ukse ette tagasi sel ajal, kui mu ema linnas käis) ja elektrit , meid lugematuid kordi ähvardatud kas naabrite või nende sõprade poolt (maha lüüa, maja põlema panna – ups, nende maja põleks siis ka vist ära, tulemüüri pole vahel), aken puruks visatud, pidevad öörahu rikkumised (nendel on kombeks öösiti tantsuõhtuid korraldada või siis remonti teha) ja ma ei imestaks, kui need öised pidudejärgsed autode käivitamised tähendavad seda, et keegi neist ronis alati peale pidu purjus peaga rooli.

Kogu see jama sai üldse vist alguse sellest, et nad meie koera ära tapsid. Ja peale seda on nagu neist üldse veider eeldada, et me neile milleski vastu tuleks või kaasa tunneks. Sellist asja lihtsalt ei saa mitte iial andestada ega unustada. Ja aastatega terror on aina jätkunud, ja kui me siis sellise jama peale neid oma keldrisse ei luba, siis ähvardatakse meid.

Seekord siis lubati minna “Kaua võib” saatesse. Ma kirjutasin siis naabriplikale, et lasku käia. Esiteks saab filmimisest ja enda telekas näitamisest keelduda, teiseks, kui meie juba seal sõna võtaks, siis kaotajaks jäävad igatahes nemad oma “vägitegudega” ja ähvardamistega.
Ma saatsin ka naabriplikale FB-i kirja *** sarnaste selgitustega, millest ma just kirjutasin. Et äkki saavad lõpuks aru, et pole mõtet meiega kontakti otsida, kui neil probleeme on, sest meil pole mitte ainsamatki põhjust neid aidata või põhjust nende ähvardusi karta.

Eks ma hoian siis teid kursis, kui miskit põnevat jälle toimumas ja kui naabriplika peaks selle kirja kuidagi üles leidma. Eks ma saan ka ühiste tuttavate kaudu vihje saata, aga ei tahaks üldse segada teisi inimesi siia. Aga ma olen aru saanud, et intriigid tekitavad inimestes just huvi 🙂

——————————–
* ma kasutan siin vist selleks, et ma ei mäleta päriselt, kas see oli eelmisel talvel ja kuna mind ennast polnud kohal, siis ma nii täpselt kõiki fakte ei tea.

** kuna nad on sellised osavad sulid, siis ehk leidsid võimaluse taas elektrit varastada.

*** tänu sellele, et naabriplika pole mu FB sõbralistis, teavitas FB mind, et see kiri läheb talle mingisse “Other” kausta. Tsekkasin ka siis enda “Other” kausta, mille olemasolust ma üldse teadlik polnud. Sinna oli tulnud hulga kirju, mida ma märganud pole, muuhulgas on mulle seal praktiliselt abieluettepanek tehtud ühe ameerika sõdurpoisi poolt 😀 ja lisaks tänamisi Pokkeri kinkide eest. Ohjah, kõik need pakkumised ja kirjad on kahjuks aegunud 😛