Kassidest

Mu ühel kassil oli vahepeal suur juubel – 1.septembril täitus 10 aastat päevast, mil sõbrad ühe väikse vigase räbala tänavalt leidsid ja minu koju toimetasid. Ja nii saigi minust kassi omanik.
Teise kassi võtsin mõned kuud hiljem lisaks. Nii, et ka teisel on peatselt suur juubel saabumas.

See leiukass oli täielik närvipundar – elas vist mitu nädalat meil nii, et koguaeg oli kapi taga peidus. Ei tea, mis temaga juhtunud oli, nägu oli tal katki ja oli oht, et jääbki ühte käppa järel vedama.
Õnneks nii ei läinud. Kass paranes kenasti ära, aga närvid on tal siiani natuke läbi. Kuigi viimasel ajal on isegi lasknud lastel endale pai teha. Ma küll alati olen juures ja ütlen, et nad nägu väga lähedale ei paneks, sest siiani on meeles, kuidas see kassi käpp käis õe lapse näost väga lähedalt mööda.

Võimalik, et selle kassi saamisel mängis rolli ka see, et ma elasin sealsamas lähedal, kust kass leiti. Osalt ka võib-olla selle tõttu, et sõbrad olid teadlikud sellest, et mul seal korteris oli ka enne kasse elanud.
Üks kass leidis ise tee mu koju. Ükskord tuli lahtisest aknast tuppa ja mina pakkusin talle süüa nii ta jäigi sinna. Aga see kass kadus ära – tal oli vaba voli tulla ja minna, kui aken lahti oli. Kurb oli küll, hästi lahe kass oli, tuli õhtuti uksele vastu ja üritas oma murtud sabaga vehkida. Me vist kutsusime teda selle tõttu Pontuks. Väike lootus on, et ehk leidis oma päris kodu üles.
Kui tema kadumisest veel palju aega möödas ei olnud, hoidsin ikka akent tihti lahti igaks juhuks. Ühel öösel üks kass hüppas ka aknast mulle voodisse. Aga see oli vale kass. Seekord ma enam kodustama ei hakanud uut kassi. Aga ikka arutasime, et kas see kadunud kass jagas infot oma sõpsidele, et minu juures saab süüa ja peavarju, et kuidas muidu see teine taipas tulla.

Kassile ma juubeli puhul muidugi pidu ei korraldanud, ta oskaks ehk hinnata seda, kui ma talle hiire püüaks. Aga ma aegajalt ju püüan neid hiiri, mis nad tuppa toovad. Või õigemini koristan neid hiiri…
Aga pai tegin talle veel rohkem, kui tavaliselt ja juba tavaliselt on seda rohkem, kui üks keskmine kass vist endale lubada saab:)