kanade mäss..

Vahtisin eile poole ööni uudiseid ja ei väsinud imestamast, kuidas küll selle pronksjunni kaitsmise nime all toimus lihtsalt üks suur röövretk linnas. Eks nad ole seda ennegi harjutanud – kord tegelevad vabastamisega, kord kaitsmisega – nimetagu kuidas tahavad, välja näeb see ikka samamoodi. Aknad sisse, kaubad välja, põlema ehk ka midagi ja ega korraliku löömata kah saa..
Linnapea muidugi sai nüüd öelda i told you so.. eks ta ise tunne oma valijaid kõige paremini ja oskas vast tõesti ette näha, et asi võibki nii hulluks minna.

Ega vist linna peal kõvasti eesti keeles rääkida julgegi nüüd (kuigi ma ei olegi eriti kuulnud, et eestlased väga kõvasti räägiks, pigem on see vene keel, mis üle teiste häälte alati kosta on..). Bussis üks mammi agiteeris, et kõik eestlased tuleb maha tappa. Ja üks teine vene naisterahvas hakkas talle vastu vaidlema. See teine tundus intelligentne ja üritas rahulikult seletada, et ei ole see nii must-valge, aga suht asjatult. Teine oli püha viha täis. Ma ei saanud tegelikult kõigest aru ja mu venelasest kolleeg, kes mu kõrval istus, ütles, et parem on, kui ei saa. Aga nii palju kuulsin, et see alustaja mammi põhimõtteliselt ei räägi eesti keelt, ja mulle tundus, et ta väitis veel, et Siber on eestlaste jaoks õige koht..
Ma olen endiselt veendunud, et eestis on palju palju toredaid venelasi, mu enda kolleegidki näiteks, aga krt, sellised Siberisse saatjad, kes põhimõtteliselt eesti riiki ei tunnista vabariigina, tuleks kah ilma hoiatamata rongi peale panna ja venemaale saata. Keegi ei sunni neid ju siin elama, kui neile see riik ja keel ja inimesed ja seadused ei meeldi.

Hea vähemalt, et see pronksjunn minema veeti kiirelt. Iseasi, kas see nüüd edasisi rahutusi ära hoiab.
Minu majani öösel need vandaalid õnneks ei jõudnud, aga kes teab, mis siin veel toimuma hakkab. Igaks juhuks lasen linnast täna jalga ja enne 2. maid tagasi ei tule. Ei usu mina, et alkomüügi keeld siin miskid uued rahutused ära hoiaks. Kel ikka juua vaja, saab selle ikka kätte. Kasvõi poe akent sisse lüües nagu eile näha oli. Aga no see on ju meie linnapea spesialiteet – igal võimalikul juhul mingid keelud peale panna. Nagu vanal heal nõukaajal..