Ilmast ja siilidest

Eile sai kaks siili korraga ka pildile. Muidu ikka nägi neid ühe kaupa taldriku juures, aga täna käis kaks korraga. Ja tegelikult võib neid isegi rohkem olla. Aga need kaks läksid omavahel vahepeal täitsa kaklema. Panime lõpuks mitmele taldrikule süüa, aga ikkagi üks hoidis eemale ja podises omaette. Võib-olla üritas hoopis teise tähelepanu saavutada. Üks käis lõpuks täitsa julgelt meil terve hoovi läbi. Vist kodunes ära. Kassid ka käisid vahepeal neid vahtimas, aga torkima ei läinud. Pigem lihtsalt hoidsid silma peal.
…..

Maalt tulin täna varakult ära. Kuna maja ees on praegu piiratud parkimiskohtade arv, siis otsustasin, et varem kohale jõudes on lootust ikka mõni vaba koht leida. Õnneks oligi. Ei pidanud kuskile kõrvaltänavasse autot jätma.
Praegu, kui väljas möllavat tormi kuulan, mõtlen ka, et hea et sain enne linna, kui see päris torm kohale jõudis. Aga väike hirm on küll praegu kodus olla – meil on maja ümbrus ehitusmaterjale täis ja koguaeg miskit koliseb ja ei imestaks, kui miskit aknasse lendaks.  Tellingud on ka veel akna taga. Need ehk ikka püsivad paigal ja ehk isegi takistavad kola aknasse lendamist, aga ülakorruse naabri juures vist käidi midagi kinnitamas, sest keegi seal üleval kopsis midagi. Ja nendel on veel hullem olukord ilmselt, sest katuse remont on ka pooleli.
Mõtlen ka õudusega sellele, et viimati sellise tormiga lendas ka maal osa katust minema. Kes teab, kas need viimati lisatud naelad nüüd püsivad või mitte.

Tahtsin veel täna trenni ka minna, aga sellise ilmaga ei julge õue minnagi, kui pole telliskive kotis.

Ja nagu teemasse kohe, sattusin eile vaatama filmi Take Shelter, kus on teemaks suuremat sorti tornaado. Muidu hea film oli, aga mulle ei meeldi sellised filmid väga, kus peaks justkui ise lõpu välja mõtlema. Kui just ei ole järge plaanitud.


Posted

in

by

Tags: