Esmaspäev

Jaanitulest sain ühe ägeda pildi.

Ütlesin õele, et seisku ta lõkke juures ja teen tast pilti. Õde pildile ei jäänud, küll aga on leekidest üks nägu moodustunud – mingi nõid on vist jaanituld volbrituleks pidanud ja kohale lennanud. 
Aga mida aeg edasi, seda vaiksemaks need jaaniõhtud muutuvad. Praegu ma ei suuda isegi uskuda, et kunagi jaksasin ja tahtsin öö läbi pidutseda. 
Seekord läksin juba enne keskkööd õe juurest koju, sest jube unekas tuli peale. Ei tasu ikka nädalavahetuse hommikutel kell 10 ärgata – see on 2 tundi liiga vara. 
Vihm sadas õnneks juba päeval suures osas ära ja õhtul ei olnud selles suhtes väga vigagi – ainult, et kohutavalt külm oli, vähemalt siis, kui tuul puhus. Unistasin terve õhtu kinnastest. Aga vähemalt sääsed ei tüüdanud üldse. Sellised need meie jaanipäevad on – kas vihm ja/või tuul või sääsed. 
Ma oleksin tahtnud katsetada üht sääsetõrje appi (Mosquito Repellent), mille telefonisse installisin. Selle kohta mul isa ütles, et telekas katsetati – et mõjub, kui sääsele peale vajutada moblaga:))
Seekord polnud piisavalt sääski, et ma ise katsetada saaksin (uskumatu eks, et pole piisavalt sääski:P). Aga usun, et mul tuleb selle testimise võimalust veel rohkem, kui ma sooviks. Maal on ju endiselt vaja käia, kuigi ma aina vähem tahan sinna nägu näidata.

Eelmisel nädalal sain juba oma uued dokumendid kätte. Üllatavalt kiiresti käis see asi ikka. Reedel andsin avaldused sisse, esmaspäeva õhtul sain juba teate, et pass on valmis ja kolmapäeval sain teate ID kaardi valmimisest. Ainuke asi, mis võttis aega rohkem, kui eeldasin, oli kaardi kätte saamine. Nimelt olid mingid süsteemid maas sel hetkel ja siis oli seal sebimist ja seletamist, aga lõpuks anti ikka dokumendid kätte ja lubati esimesele võimalusel kehtivaks muuta.
Nüüd peaksin veel ID kaardi lugeja hankima, see mis mu arvutil olemas on, ei tööta eriti hästi. Kord loeb kaarti ja siis ütleb, et kaarti ei leitud. Nii et ma polegi saanud veel eriti tutvuda kõigi nende teenustega, mis kaardi olemasolu võimaldab. Näiteks plaanisin end lõpuks pealinna sisse kirjutada. Natuke muidugi häirib mind mõte, et minu maksuraha tallinna tv ja teiste Tallinna juhtoinaste taskusse edaspidi läheb, aga ma ei saa öelda, et ma ka Türi valda väga toetada tahan. Mul ema on käinud nendelt vahel abi küsimas, aga teda pole abi vääriliseks peetud. Nii, et tegelikult polegi vahet, kuhu need maksud laekuvad, need piruka jagajad on kõik üsna ühte sorti. Miks mitte siis kasutada juba mõningaid hüvesid, mida see sissekirjutuse vahetus mulle annab.