“I like work; it fascinates me. I can sit and look at it for hours.”

Tööl sai täna pilt veidi selgemaks, mis puudutab üldist plaani. Aga minu hommikune vaibaüritus millegipärast jäi ära ja see tähendab, et enda tuleviku väljavaadete osas olen täpselt samasuguses teadmatuses. Ma ei tahaks jälle üht magamata ööd veeta selle tõttu, et teadmatus piinab ja kujutlusvõime kõige hullemaid stsenaariumeid esitleb. Kuigi tänast väsimust arvestades ei tohiks unega küll probleemi tekkida. Ainult tööga on täna probleem, sest sellise väsimuse juures on üsna raske keskenduda.

Ma peaksin ka täna pikalt tööl olema, sest endiselt on jube palju teha, aga tunne on selline, et tahaks juba praegu minna koju ja ainult magada. Aga pole aega puhata. On vaja end läbi närida mingisugusest arusaamatust koodist ja väsimus ei tule sellise töö puhul üldse kasuks. Lõunal käies sai küll nalja tehtud, et peale kolmandat õlut oskan ma juba php-d ka. Praegu on igatahes veel mõned õlled puudu sellest php valdamisest.

Ja nagu praegusest tööuputusest veel vähe oleks, küsiti hetk tagasi, kas ma saan see nädal ühe töö ära teha. Ma ei teagi, kas ma oleksin pidanud vastama “nõu vei” asemel “nõu faking vei”, et oleks veenvam.
Ja lihtsalt ääremärkusena, et kirjutamist tööuputus ja ajapuudus ei sega, sest aegajalt on vaja puhkepause ka teha. Suitsetajaid meil siin kontoris imekombel pole, muidu võib-olla jalutaks mõne suitsetajaga aegajalt õue kaasa.

Aga ma vaatasin üle selle aasta horoskoobi ja pean tõdema, et klapib küll, eriti mis puutub sellesse oma nägemusse ja distsipliini ignoreerimisse.

Septembris aktiviseerub kollektiivne koostöö, kuid pinge nii töökaaslaste kui ülemustega on endiselt üleval, kuna Skorpionil on igas asjas oma nägemus. Liiati ei taha ta kinni pidada distsipliinist – tuleb ja lahkub, millal heaks arvab ning peab sellist käitumist loomeinimese tunnuseks.

September alles lõppes, nii et pädeb küll, seda enam, et see ei käi mul ainult septembri kohta vaid kehtib aastaringselt.
Oma nägemust ma näiteks täna väljendasin sellega, et neljapäevaks plaanitavale kontori filmiõhtule soovitasin ühte oma lemmikfilmidest “Office Space“, mille kirjeldus kõlab nii:

Comedic tale of company workers who hate their jobs and decide to rebel against their greedy boss. 

Ja nüüd meenus veel, et kui meil eelmine kord filmiõhtu oli, panin ma enda soovituseks filmi “Horrible Bosses“, mille kirjeldus on selline:

Three friends conspire to murder their awful bosses when they realize they are standing in the way of their happiness. 

Et kui ma otse öelda alati ei julge, siis loominguliselt varbale astuda oskan ikka.
——————————————————————————————————–
Kui hommikul trammis raamatut ei loe, siis jääb silma igasuguseid huvitavaid asju. Täna tööle sõites märkasin, et Draamateatri ette oli paigaldatud valgusfoor. Veidraks tegi selle asja see, et mupolased passisid mõlemal pool teed foori kõrval. Ma ei tea, kas nende funktsioon oli fooris värve vahetada vastavalt vajadusele. Või nad valvasid, et keegi foore ära ei varastaks. See nende passimine seal jäi mulle ebaselgeks igatahes. Aga noh, Tallinna teine nimi võiks vabalt olla Imedemaa.


Posted

in

by

Tags: