Eluks vajalik elekter*

Nii, ma siin mainisin hiljuti oma akuprobleeme. Tänaseks päevaks on mu arvuti aku vist täiesti kutu – ta on juba üle nädala näidanud elujõudu 0%. Kiri on küll juures, et justkui laeb, aga reaalsus on see, et see 0% on täiesti muutumatu suurus. Vahepeal vilgutab ka mingit punast tulukest, aga ma pole tuvastanud, miks. Sest miinust ta mulle näidanud pole.
Aga tühja sellest, kuniks elektrit seina seest saab, pole erilist vahet, sest mu arvuti on nagunii enamus ajast laua peal ja juhtme küljes. Ma isegi ei viitsi eriti teda diivanil istudes sülle võtta vaid pigem kolin laua taha istuma, kui arvutit tahan kasutada.
Mulle nüüd muidugi meenus, et mul on ju arvuti eelmine aku veel alles. See näitas ikka rohkem, kui 0%. Ta sai kiirelt tühjaks küll, aga vähemalt ei olnud ta konstantselt tühi.

Telefoni aku on suht samas seisus, mis enne, aga positiivsem teema on seoses auto akuga. Nimelt sain õe mehelt uue aku auto jaoks. No tegelikult tegemist pole uue akuga, aga kuna õe mees oma autole võimsama aku ostis, siis tema vana aku sai nüüd minu autole – ehk siis minu jaoks on see uus aku. Kas ta nüüd just paremini vastu peab, seda ma veel ei tea, aga veidi lootust on, sest see n.ö. uus aku on tiba suurem ja võimsam. Kuna nüüd ma jälle nädal aega pole autot kasutanud, siis praegu veel ei tea öelda, kuidas need miinuskraadid ja auto hülgamine sellele mõjunud on.

Ahjaa, et ma jõudsin siis vahepeal ju maal ka käia. Et autot käima saada, pidin jälle eelnevalt tiba akut laadima. Päriselt ka mõtlen, et rendiks oma auto välja kellelegi. Muidu seisab seal hoovis ja muudkui sureb külma ja üksinduse kätte.
Maal olin seekord 3 päeva ja emaga suutsin muidugi tülli minna. Kassid seevastu olid jälle nii armsad ja jälle on käes see aeg, kus ma mõtlen kasside linnatoomisele. Aga praegu ma seda teemat lahkama ei hakka, see siin on totaalselt tehnika teema.

Nüüd on mul tekkinud taas üks tehnikaga seotud probleem – hiir ei kuula sõna. Muidu nagu töötab, ekraanil jookseb ringi nii nagu vaja. Aga vot see kõige olulisem, ehk vasak klahv, ei tööta. Pean ikka mitu korda klikkima, et tulemust oleks. Tüütu noh. Õnneks hiired pole nii kallid, kui akud ja jõulud on tulemas:) Samas, mul on hiirte suhtes ikkagi ju eelistused – see peab olema samasugune nagu mu praegune hiir. Kahjuks selle praeguse hiire garantii pabereid ma ei leidnud, minu meelest ta veel 2 aastat vana ei olegi. Muidu vist olengi ca 2 aasta tagant hiiri vahetama pidanud. Enamusel neist on tekkinud probleem patareidega – no minu akuneedus, eksole – aga praegusel ma proovisin ka patarei vahetust ja probleem kestab. Järelikult on lihtsalt see vasak klahv otsi andmas. Vähemalt vaheldus – nii ära tüütas, et mu varasemad hiired kõik patarei õgardluse tõttu välja vahetada tuli.

* Sai nii poeetiline pealkiri, aga mis teha, pealkirjade osas olen ma alati nii koba olnud. Pool ajast ma ju ei teagi, millegi mu blogiteema päädib ja pealkirja kirjutan alati viimase asjana. Või siis tulevad viimasena tärnialused kommentaarid. Ma kaalusin ka enda leiutatud vanasõna pealkirjaks kasutamist: Parem juhe seinas, kui tühi patarei arvutis (telefonis, autos).