elu on lill

Ega ongi nii, et ükski hea asi pole mõeldud kestma. Ehk siis täna suutis üks kolleeg taas mind urisema panna. Õigemini tema väitel ma juba urisesin, kui ta mult küsis, mis ma teen. Tegelikult hakkasin ma urisema selle peale, kui ta hakkas mulle mu vastamise viisi peale moraali lugema. Enda meelest olen ma sel nädalal superhästi käitunud ja igati koostöö aldis olnud ja siis ühe vale vastuse peale (mis ei olnud urisemise lähedalegi), visatakse soppa kaela. Loogish, et sellega seoses on minu endine valmidus inimestega ilusti suhelda jälle mõneks ajaks kadunud.
Õnneks on nädalavahetus kohe kohe algamas ja uuel nädalal on kindlasti mõni asi ununenud ja päike ja puhkus on siiani vaid positiivselt mõjunud. Ja seekord kuulub nädalavahetusse ka Lõuna-Eesti külastus – venna soolaleivapidu ja lapse sünnipäev.
Maal peaks internet ka tagasi olema. Kutsusime ikka lõpuks itimehe, kui peale kuu ajalist katsetamist ja erinevate modemite ja juhtmete sättimist ikka ei õnnestunud endal ühendust taastada.
Ja kogu selle jama juures olen ma endiselt oma karmapunktide kogumise sõiduvees – lubasin ühe sõbrantsi tema maale visata täna, kuna see mul jääb üsna tee peale.
***
Alkomüügi keelamisega seoses tekkis meil lõuna ajal hulganisti teooriaid. Näiteks, et maavanema veinimüük tema isiklikust keldrist viimasel ajal ei edene, ja müügi edendamiseks kehtestab ta keelu, mille peale tema keldri olemasolust teadjad jooksevad tema juurde ostma. Ja, et kõik ikka teaksid keldri olemasolust, teavitas ta sellest kõiki terevisiooni vaatajaid. Mul endal jäi küll nägemata see osa, aga kolleeg rääkis.
Ja siis järgmiste valimiste lubadused oleksid: “igale eestlasele oma veinikelder ja üks vaba päev alkoholi ostmiseks!” Ja siis läks veel jutt keelamiste peale ja mõtlesime, et järgmine keeld oleks siis see, et korraga võid osta ainult 2 pudelit õlut või ühe veini. Oh, küll siis elu oleks lust ja lillepidu ja kõik oleksid kained ja korralikud. Aga mina ei taha iga päev kaine olla. Ma tahan vahepeal auru välja lasta ja käituda vastutustundetult ja liigselt muretsemata.. ja ma ei taha seda teha pikalt ette planeerides.