Andke aega

Muidugi võtsin ma eile õhtul raamatu ette. Tegelikult oli juba öö praktiliselt käes, aga kuna pea nagunii valutas, siis ei oleks magamisest eniveis midagi välja tulnud. Pidin hoopis teise tableti lisaks võtma ja isegi siis ei jõudnud ma ära oodata selle mõjuma hakkamist. Õnneks hommikuks siiski oli peavalu kadunud.

Raamatu muidugi sain läbi kell 2 öösel. Lõppes kuidagi ootamatult ja lugu jäi nagu pooleli ja kui ma nii väsinud poleks eile olnud, siis oleksin ilmselt pool ööd veel muretsenud, kas sellele ikka on järg tehtud ja mis edasi saab.
Täna siis kontrollisin üle ja sain teada, et tegu on 4 osalise (1 raamat on sellega veel seotud, aga vist rohkem taustaks, mitte konkreetselt jätkuna) sarjaga, mille inglise keelsed osad on õnneks enamus juba ilmunud ja viimane peaks suvel ilmuma. Meie raamatupoodides on isegi saadaval need inglise keelsed osad. Ega ma selliste põnevate lugude puhul suuda oodata, kuni eesti tõlkijad järele jõuavad. Ja Amazonist on õnneks saada kõiki neid ka Kindle jaoks, mida ma telefonis kasutan ja telefonist raamatute lugemisega olen juba ammu ära harjunud. Ainuke asi, millest ma aru ei saa, on see, et miks on e-raamatud kallimad, kui paberkujul raamatud. Paberikulu ja trükkimine peaks ju ometi olema kulukam. Selle raamatu puhul märkasin, et hinnad olid veidras suhtes, ei ole tähele pannud, kas see ongi tavaline.

Aga muidu sellised seeriad mulle jubedalt meeldivad. Kui olen mingi hea raamatu avastanud, siis tavaliselt saab see liiga kiiresti läbi ja nii hea on, kui on neid osasid veel olemas ja tulemas. Ja viimast lugedes tekib alati selline paanika, et mismõttes enam uusi osasid ei tule ja mida ma nüüd lugema hakkan. Aga õnneks siiani olen ikka mingi aja möödudes taas avastanud mingi uue sarja, mis kogu vaba aja röövivad. Õnneks vist mitte liiga ruttu, muidu ei jääks muuks ju üldse aega.

Tööl on olukord endiselt selline, et üldse pole aega ja nii palju on teha. Pakkusin juba välja, et teen osa asju nädalavahetusel ära, sest lihtsalt ei jõua muidu kõike vajalikku valmis. Mitte, et mind väga rõõmustaks väljavaade nädalavahetusel tööd teha, sest niigi juba üks nädalavahetus läks haige olemise nahka ja tahaks ometi puhata ka. Aga ma ei saa ka lootma jääda, et äkki järgmisel nädalal on rohkem aega.

Aga kui hobidest rääkida, siis mul on tekkinud trennile lisaks veel paar uut harjumust. Ehk siis ma panin omale akna peale 2 basiilikut ja ühe tomati kasvama – ja ma ei ütleks, et ma miski eriline aiandussõber oleks, vastupidi. Seda esiteks, teiseks ma olen hakanud viimasel ajal päris palju kodus süüa tegema, ja katsetan igasugu erinevaid asju, mida ilmselt retseptiraamatutest ei leiaks.Tulemused on teinekord nii head, et olen mõelnud isegi nende katsetuste kohta retsepte kirja panna. Samas, ega ma ise ei hakka vist kunagi raamatu järgi süüa tegema, ikka vaatan, mis kappides leidub ja siis mõtlen välja, mis neist omavahel kokku saaks sobitada ja siis saab täitsa häid tulemusi. Ja kui nüüd kunagi basiilikud ja tomat valmis saavad, siis saab neid oma katsetuste toorainena kasutama hakata. Ei jõua kohe ära oodata.