Uus kontor hakkab järjest enam ilmet võtma. Ta oli juba tühjana päris hubane, nüüd kus asjad sees ja enam vähem paigas, on veel parem.
Meie toal oli lihtne – vähe ruumi ja vähe inimesi ja üsna kiirelt leidsime kõik omale lemmiknurga. Kui ma alguses ei suutnud laua paigutusega kuidagi rahule jääda, siis lõpuks sai laud paigutatud hoopis pistikupesade järgi ja siis hakkas see nurgake mulle väga meeldima. Väike “baarikapp” ja telku said kah sinna minu külje alla. Ma arvan, et ma avan seal varsti mingi puhveti:P
Kööginurk sai ka väga hubane tänu madalatele diivanitele, mis varem ühes väikses koosolekuruumis asusid. Ja kuna kööginurk on meie toale palju lähemal, kui suurem tuba, kus asub üldine puhkenurk, siis kahtlustan, et eelistan oma vabu momente pigem seal, kui suures toas veeta. Kohv ja külmkapp on ka seal käeulatuses.
Täitsa mõnus on kolimine. Mulle ei meeldinud vanas kontoris päris paljude asjade pärast ja uues on nii palju asju, mis meeldivad.
Tänane kodukontori päev oli üsna töötühi nagu eilnegi. Tunniks – kaheks jagus mulle tööülesandeid ja siis kogusin ma end niipalju, et koristasin natuke tuba:) Mitte põhjalikult õnneks. Kui ma seda oleksin teinud, siis ilmselt poleks ma veel lõpetanud vaid siiamaani koristaksin mõnd kappi või sahtlit näiteks.
***
Ilmast kah.
Sünoptikud muudavad iga päev meelt ja oma ennustusi. Kord ütlevad nad, et jaanipäeval sajab vihma, siis kuuled uudistest, et sünoptikud mõtlesid ümber ja vihma ikka ei saja, kuigi on pilvine ja siis kuuled taas, et ikkagi vihma sajab. Hallooo.. otsustage nüüd ära lõpuks! Kuigi, mina oma plaane ilmselt nagunii enam ei muuda. Põlva on plaani võetud ja seekord isegi pole tekkinud varuplaane, mis mulle tavaliselt vaid peavalu valmistaksid. Teades enda otsustusvõimetust, ei hakanud ma seekord isegi otsima varuplaane vaid teavitasin inimesi enda plaanist ja kutsusin lahkelt kõiki oma vennale külla. Vennale ma muidugi mainisin ka pärast:)
Täna hakkas suvi. Palju õnne. Ilmajaam võiks nüüd oma ennustusi selle järgi korrigeerida.
***
Ja alkoholist kah.
Linnavalitsus saigi oma mölakalatti veel kõrgemale aetud. Mulle on kogu aeg tundunud, et enam kõrgemale seda ajada ei anna, aga ikkagi nad suudavad seda. Mul on kohe hea meel, et meil nii võimekas ja jätkusuutlik linnavalitus on. Kuigi tegelikult mul on hea meel, et ma pole sellesse linna registreerinud end. Kuniks Kohukesed puldis on, ma seda ka ei tee. Varsti tulevad nad kindlasti veel mingite protsentidega välja, mis on koostatud mingi küsitluse põhjal, kus kogu eesti rahvas neid toetab. Kuigi, internetiajalehti lugedes pole suurem osa kommenteerijatest säärastest küsitlustest iial kuulnud. Ja mulle on koguaeg mulje jäänud, et RAHVAS neid keskerakonna tölle ei toeta. Samas, millal nemad hoolinud on kellegi teise, kui enda, arvamusest. Muidugi, mis viga keelata onju, kui endal on kodus veinikeldrid olemas ja keegi ei keela neil peale kella kaheksat seda keldrit külastada. Võibolla tuleks siis müügipiiranguga koos kehtestada veinikeldrisse sisenemise keeld, et oleks aus värk? Aga ei, lihtinimesed ei oska ju ise otsustada, kas nad tohivad juua või mitte ja mis kellani nad tohivad juua. Nende eest tuleb kõik ära otsustada ja ära keelata. Orjadele anti ju ka vaid jaopärast toitu, mõelda, kui nad oleksid ülekaaluliseks muutunud, see on ju tervisele kahjulik. Kõik need piirangud on ju ainult selle nälgiva orja enda huvides..
Mulle alkohol meeldib. Aga mul ei ole keldrit. Mul ei ole isegi baarikappi ja külmkapp on meil kolme inimese peale ühine. Mul lihtsalt ei oleks varusid kuskil hoida. Ja üldiselt eelistan ma juua peale kella kaheksat. Aga alati ma ju ei tea seda ette, kui joomisetuju tekib. Ja olgem ausad, kui ma olen sunnitud omale varusid soetama ja tekib soov juua, siis on üsna kindel, et ma oma varude kallale ka lähen. Kui aga isu on, aga kodus miskit pole, siis küll ei ole kindel, et kohe poodi tormaks. Niisiis, enda puhul võin küll kindlalt väita, et varumine ainult soodustab joomist.
Täna näiteks polnud üldse plaani juua, aga siis tulid korterinaabritele külalised, jõid ja olid lärmakad ja siis ma mõtlesin, et suve alguse puhul ma võin ju ka veini avada. Poleks mul kodus alkoholi olnud, mul poleks mingit dilemmat tekkinud, et kas avada pudel või mitte. Sellist küsimust, kas minna poodi või mitte, ei oleks kindlasti täna tekkinud. Paraku, mul oli veini ja sellepärast ma nüüd nii pikalt kirjutasingi.