Turbotigu


Terviseteemaline hala jätkub..

Asi kisub täitsa jaburaks juba. Ma vist pole terve see aasta tõsiselt haige olnud (mõni pisikülmetus välja arvatud ehk) ja nüüd, puhkuse lõpuks, olen suutnud hankida endale mingisuguse tundmatu tõve, mis mind täna terve öö üleval hoidis. Normaalsed haigused ikka aheldavad sind voodi külge, mitte ei sunni sealt lahkuma, onju.
Kõigepealt üritasin kell 1 öösel magama minna. Tund aega vähkresin tulutult ja siis otsustasin, et teen teed ja vaatan natuke internetist oma uut lemmikseriaali, sest magamine nagunii ei õnnestu. Kolme paiku läksin uuele katsele. Mu meelest ei läinud ka see katse palju paremini, aga vist poolunes ma siiski olin, sest ma ei mäleta enam, mida ma tegin kolmveerand kuueni, kuni ma otsustasin järgmise peavalu tableti ringi teha. Loomulikult ka need ei mõjunud, nagu ei olnud ka esimesed kaks mõjunud, mille juba õhtul ära võtsin. Praeguseks hetkeks siiski on vaid nõrgalt tunda veel see eilne peavalu.

Aga tundub, et vahet pole, mis kell ma õhtul (öösel) magama lähen, ärkan ma ikkagi lõunast. Täna ilmselt oleks pikem uneaeg ära kulunud, nii uimasena pole ma ammu hommikuti (s.t. lõunati) ringi kooserdanud. Aga ei tahtnud ka tervet päeva maha magada. Tean, kui kerge on magada kella kaheni, kui oled selle lõunase ärkamise edasi lükanud.
Ärgates ei muretsenud ma üldse sellepärast, kuidas tänane pidu vastu pidada (eeldusel, et ma sinna üldse jõuan), vaid hoopis sellepärast, et õde kolib varsti teise kohta ja siis pean ma talvekummide vahetamise aegu päris pika maa jala kõmpima, et see tunnike ooteaega õe juures veeta. Varem oli vaja astuda vaid kõrvalmajja.

Et söömine on juba mitmendat päeva olnud vastunäidustatud, otustasin täna üle pika aja putru teha. Et vähemalt jube tervislik ja puha. Ja sain isegi piimaga putru teha täna, sest avastasin sel nädalal Stockmanist ülipisikese piimapaki (220 ml) ja see on just see kogus, mis ma nädalaga suudan ära tarbida. Kui sedagi, sest ma ju ei talu piima tegelikult. Aga vahel on vaja lihtsalt mõne asja sisse. Ja õnneks läks puder kergemini alla, kui igasugune muu toit. Aga tervet päeva ma kohe kindlasti pudru najal ei kavatse veeta. Peab välja mõtlema, mida poest lisaks keefirile tuua.