talverõõmud

Tuli traktorist täna parklat puhastama kokkulepitud ajal. Aga selle asemel, et sõiduteed ja parklat puhastada, läks täiesti viimasepeal puhtaks tehtud jalgrada laiemaks tegema, ajades muuhulgas suured lillepotid ümber ja lõhkudes äärekivi.. Siis suure seletamise peale ajas maja ees olevas parklas natuke lund ühest  hunnikust teise – parkla oluliselt suuremaks ei muutunud – ja siis sõitis sõnagi lausumata minema, kuigi oli ette nähtud, et ta ka hoovi puhtaks teeb. Me olime seal paljukesi üle tunni juba ootel, et vajadusel autosid liigutada. Täiesti mahavisatud aeg ja ilgelt külm hakkas ka. Väike palavik ei tulnud üldse üllatusena.  

Siiani  ei tea, kas ta sõitis minema, kuna me rääkisime erinevas keeles ja eriti aru saanud üksteisest või sai tal meie majale ettenähtud tööaeg otsa. Põmst nägime, et läks naabermaja ümbrust puhastama.
Arutasime naabritega muuhulgas seda, et võib olla peaks haldusfirmat vahetama, sest see tänane ettevõtmine oli ülikehvasti organiseeritud – vähene etteteatamine, umbkeelne traktorist, kes isegi vene keelt oskavast inimesest õigesti aru ei saanud ja kes ise üldse ei taibanud, kuhu ja kuidas võiks lund lükata ja kogu töö oli täielik praak. Lisaks oli see liiga suur sahk meie väikse hoovi jaoks..-  ja me ei maksa sugugi vähe sellele firmale.

Hoov on siis endiselt lumeuputuse küüsis. Tänav on muidugi hullemas seisus. Ma siia tänavale üldse autoga ei roniks, kui võimalus vältida oleks. Aga kuuldavasti on selline seis praegu igal pool. Uudistest muidugi võis täna lugeda, et linnavalitsus otsustas suure lumevedamise töö ette võtta – serveerides seda, kui mingit ülikõva tegu linna poolt, mis nüüd rahva silda viskama peaks panema. Rahvas aga küsiks hoopis, et kus te kurat enne olite, see lumi on siin juba nädalaid vedelenud.
Ahjaa, lumeveo eest tasumiseks kasutatakse ilmselt trahve, mis saadakse veole ettejäänud autoomanike taskust. Kaval, või mis.