Tahad teada, mis juhtub spämmijatega?

Lühidalt öeldes, võivad spämmijad sattuda avalikku häbiposti, aga lisaks võivad nad ka trahvi saada.

Kuna ma ei taha spämmeritele reklaami teha, siis ma ei hakka nimesid tekstis ega pealkirjas ära tooma, tagima ka mitte.
Aga ma panen siia screenshoti sellest kirjast, mis ma oma spämmikaustast leidsin.
Õnneks on mu spämmifilter päris osav ja minuni reaalselt praktiliselt spämmi ei jõuagi. Kui ma just sinna spämmi kausta spetsiaalselt ei piilu. Üldiselt ma neist (a’la pärandused välismaa onudelt, viagra pakkumised või loterii võidud) välja ei tee, aga see antud kiri ei ole suvaline petukiri vaid seadusevastane turundamine.

olari-vokk-spammib

Aga siis Olarile teadmiseks, kui ta siia peaks ära eksima – füüsilise isiku kontaktandmeid võib otseturustuseks kasutada üksnes selle isiku eelneval selgesõnalisel nõusolekul. Ja mina pole antud isikule mitte mingisugust nõusolekut andnud, veel vähem sellenimelisest varem kuulnud. Selle tõttu ei pea ma vajalikuks vajutada linki uudiskirjast lahkumiseks.

Aga ma lugesin kirja muidugi läbi, kirjal oli selline intrigeeriv pealkiri: “Tahad teada mis juhtus 39 aastase pereisaga?” 
Esiteks, miks mind peaks mingi suvalise pereisa juhtumid üldse huvitama, teiseks, ainuke juhtum selles loos on see, et asjupestud inimene otsib nüüd seadust rikkudes teisi lolle inimesi,  kelle asjusid ropu raha eest loputada.

Et oleks siis tõesti sealt kirjast mingi põnev lugugi välja koorunud – nii igavat reklaamkirja annab ikka otsida. Pealkiri lubab eeldada nagu oleks tõesti midagi huvitavat juhtunud. Selgus aga, et tüüp sattus vastu tahtmist mingile ajupesu koolitusele, maksis selle eest 1800 eurot! ja selle tulemusena üritab nüüd ise kah ajupesuga tegeleda.
Aga no tore, et Olari õppis nüüd 1800 euro eest iseendast paremini aru saama ja ennast austama – ma pakun, et suurem osa inimesi ei vaja selliste asjade jaoks koolitust ja veel sellise raha eest (ka mitte soodushinnaga).
Ma soovitan järgmise asjana koolituda seaduste osas  (netist leiab neid lausa TASUTA!) ehk, muidu võib juhtuda, et keegi otsustab sel teemal AKI-ga suhelda ja vaevalt, et suured trahvid Olari aasta eesmärkide hulka kuuluvad.

Ja muidugi see lubadus seal kirja lõpus – “saan omalt poolt tänutäheks midagi erilist võimaldada” – ei hakka siin fantaseerima, mis need erilised asjad küll olla võiks, aga turundaja võiks teada, et kui tahad kedagi meelitada mingit teenust tarbima, siis võiks ka lisaväärtus olla selgemini sõnastatud, mitte mingi müstiline “midagi erilist”.  Siin oleks juba tarbijakaitsel ka huvitav kaasa rääkida.
_______________________________

Näed, mul endal polegi eriti millestki blogida, hea et ikka vahel harva mõni teema postkasti satub, kasvõi spämmi postkasti.

Tegelikult plaanin ma varsti tööteemadel ka jälle blogida.
Mul on homme ametlikult viimane tööpäev, aga tundub, et siiski saan uue lepingu. Loodan, et siis homme ikka saan selle kätte, mitte ei pea ootama 3 kuud nagu oma esimest lepingut ootasin. Teist ootasin vist ka üle kuu aja, siis tehti see kiirelt ära, kui avastati, et ma poole kohaga töötades endiselt täispalka sain 😀