Plussid ja miinused

Käisin paariks päeval maal lõpuks ometi. Polnudki veel sel aastal oma kasse paitama jõudnud ja kassiigatsus oli juba väga suur.
Auto sain õnneks kohe käima hoolimata külmakraadidest, mis äkitselt kohale on jõudnud. Akuvahetus oli ikka väga abiks.
Teede olukord oli ka hea, veel ei ole lund liiga palju maha tulnud, nii et sõita oli ka täitsa normaalne.
Peaks mainima, et see lumine talv on väga ilus küll, aga ikkagi ma tahaks plusskraade ja musta maad rohkem:) Aga kuna see lumi juba maas on, siis tõin oma lumelaua varustuse maalt ära, juhuks kui keegi peaks mind mäele tahtma kutsuda.

Emaga sain seekord rahumeelselt läbi – eks ma ikka hoidsin end tagasi ka, üldse ei tahtnud järjekordset kismat maha pidada ja enda tuju sellega rikkuda.
Et siis üldiselt oli täitsa normaalne maalkäik seekord, aga suutsin endale eile õhtul hankida sellise jubeda peavalu, millega kaasnes ka südamepööritus. Maakeeli öeldult siis oli mul ilgelt paha olla ja samal ajal veel pea valutas. Õnneks jõudsin peavalu tableti enne ära võtta, kui sees keerama hakkas. Aga ikkagi läks oma tund aega, enne kui lõpuks niipalju peavalu vähemaks jäi, et sain pikali asendis olla ja magada üritada.

Sellist peavalu on mul siiani minu mäletamist mööda ainult maal olnud ja viimati oli nii vist mõned kuud tagasi. Ma ise kahtlustan, et see on sellest suitsust, mida terve maja täis on – ema ju armastab toas suitsetada ja ta ise ei märkagi ja teda ei huvita ka, et majas pole puhast õhku ollagi. Aga no teda ei huvita see ka, et ta endale lisaks ka teisi mürgitab.
Ja mu vaesed kassid peavad ka seda suitsust õhku sisse hingama:( Mina ise käin seal tavaliselt paariks päevaks korraga ja püsivaid kahjustusi ehk ei jõua tekkida selle ajaga (või siis need kahjud on ammu tehtud juba, sest ema suitsetas toas ka siis, kui me alles lapsed olime), aga nemad on seal pidevalt ju. Talvel õues ka eriti ei käi. Nii et ka see on üks põhjuseid, miks ma ikka vahel mõtlen kasside linna toomisele. Aga teisalt ei taha neile seda stressi jälle, mis autosõidu ja kolimisega kaasneks. Nad on juba 11 aastased ja nendest on ilmselt ikkagi hilja linnakasse teha.


Posted

in

by