misasi see liikluskultuur veel on?

Eile koju kõndides mõtlesin, kui mõnus on ikka jala koju minna, selle asemel, et istuda autoga või bussiga ummikus. Ja kui mõnus on, et on jälle soe ja pole libe. Talvel ma ikka eelistasin ühistransporti, ja noh, hommikuti on kiire ja nii palju varem ma ärgata ei suuda, et hommikul ka jala tööle minna.

Ummikutes hakkas silma mitmeid idioote autoroolis. Selliseid kes ei suuda rahulikult oma järjekorda oodata, vaid üritavad mingite imetrikkide abil kiiremini edasi pääseda.
Näiteks Jõe tänava kandis oli eile üks avarii ja siis oli seal üks rida suletud ja läbipääs keeruline ja aeglane. Aga nagu meil kombeks, sõidetakse ikka ristmikule välja, kuigi on näha, et kuskile minna pole. Nägin siis, kuidas üks tibi sõitis ristmikule ja jäi sinna seisma nii, et pani teistpidi sõitvatel autodel omakorda ühe rea kinni. Ja selle asemel, et veidi tagurdada (ruumi oli tal seal maa ja ilm selleks, aga ilmselt ta ei osanud tagumist käiku ja/või peegleid kasutada), jäi ta paigale ja üritas aegajalt läbi risti sõitvate autode süstida. See tal loomulikult ei õnnestunud, ja see plaan tundus seda tihedat autodevoolu nähes nii haige, et ma ei saa aru, kuidas selline load sai üldse. Ausalt, mul oli jalakäijana talle tahmine minna ütlema, et loll tibi, tagurda veidi.
Samal ristmikul oli seda kaost veel ja üks autojuht tuli ka suure hooga jalakäijate suunas, kui jalakäijatel roheline oli. Ta sai õnneks pidama, muidu ma siin kah võib olla kirjutamas poleks praegu.

Hiljem mööda Vana-Lõunat kõndides oli taas üks ummik ja no seal ei saanud ma üldse aru, kes milliste märkide järgi sõidab. Vasakpöördeid tehti seal nii, et sõideti vastassuunas mööda teistest vasakpööret ootavatest autodest ja julmalt võeti sinna sappa, kuhu enam tegelikult ei mahtunud ja nii nad seal puntras passisid ja panid kõigil ülejäänutel ka tee kinni. Kujutan ette, et viisakamad inimesed said seal nende töllide pärast veel topeltaja oodata.

Et vahel nagu tundub, et liikluskultuur on veidi paranenud, aga siis näed selliseid asju..
Maanteel kusjuures on siiski liiklus rahulikumaks muutunud. Hulle kihutajaid on vähemaks jäänud, kuigi kes teab, võib olla nad nüüd kevade saabudes muutuvad julgeks jälle.