Kuidas jätta joomist maha turbotibina moodi

Päris kauaks jagus seda sooja. Terve ööpäeva olid radikad soojad (aga mitte piisavalt, et tuba soojaks kütta). Kui enne see ühepäevane jahutuspäev mõjus meie kolmest toast kahele, siis täna on kõik toad külmad. Isegi vannituba. Nii, et kas mingid suuremad remonditööd käimas või harjuti selle krõbeda külmaga nii ära, et nüüd hakkas liiga palav. Uus kütteperiood algab siis, kui jälle kakskümmend miinust väljas. Näiteks.. No igatahes, kui see nüüd mingi avarii on, siis ma olen lõpmata tänulik, et väljas ikka neid miinuseid nullilähedaselt on – hetkel Tallinnas miinus null kraadi.. Ma ei aimanudki, et nullile ka miinust ette võib panna. Huvitav, kas plussi ka võib? Ja sel juhul millal valida pluss ja millal miinus?
***
Juba mõnda aega on mulle tundunud, et ma joon liiga palju. Mitte just palju korraga, aga tihti. Ma juba ammu plaanisin selle igapäevase joomise maha jätta, aga alati, kui idee hakkas teostuseni jõudma, tuli nädalavahetus vahele. Ja nädalavahetuse joomisi ei kavatse ma kohe kindlasti lõpetada. Nii, et ma mõtlesin enda jaoks välja hea plaani – õlle asemel joon veini. Ja polegi probleemi. Eks hiljem võitlen veinijoomisega, kui see liiga igapäevaseks peaks muutuma.

Tegelikult on söömisega sama teema. Selle mahajätmist üritan ma ka, aga ma ei ole selle jaoks veel ideed leidnud. Täna tekkis plaan, et jõlguks kuskil õues, sest koju minnes on kindlasti vaja sööma hataka. Kõht ei pruugi isegi tühi olla, aga harjumususest.
Üks variant on pankrot. Jääks koju söögiostmine ära ja olekski korras. Aga pankrot pole ka alati käepärast võtta. Just sel kuul on pankrotiga kehvad lood. Muidu suutsin selle kahe aastaga juba üsna ära harjuda. Nüüd ei oska kohe selle suure töörabamise tulemusega miskit peale hakata. Aga selles osas saan ilmselt kah abi. Homseks kutsuti vestlema ühte panka. Teemaks, mida rahaga peale hakata:) Ma igatahes lähen kuulan ära.


Posted

in

by

Tags: