Killin’ Kind

Sattusin BBC Prime pealt vaatama dokumentaali sipelgatest, kes minu arusaamist mööda elasid Aafrikas ja keda kasutati teiste kahjulike putukate või muude elukate eemalhoidjatena. Neile oli ehitatud mingi renni taoline asi.. ei saanudki täpselt aru, mis mõte asjal täpselt oli, aga tundus, et nad seda mööda just liikusid oma pesa ja mingi muu sihtpunkti vahet. Ja kõik kes sinna renni lähedusse sattusid, said sipelgate saagiks. Ainuke jama, et vahel kaldusid nad kursist kõrvale ja sattusid ka koduloomade ja inimeste lähedusse. Ja nende hulka arvestades oli loomadel üsna vähe elulootust. Inimesed said ka vaid tule abil neist lahti. Ja neid kutsuti vist tapjasipelgateks. Päris jube, mismoodi inimesed sõltuvad pisikestest elukatest, kes neid kerge vaevaga tappa suudavad. Aga ju siis teised elukad olid veel agressiivsemad kahjurid.

Omale küll selliseid naabreid ei tahaks.

Kusjuures, väiksed tüübid on täiesti pimedad, aga jube hästi organiseeritud elukorraldus oli neil. Kogu suhtlus ilmselt käis mingi kuuenda meele kaudu, ja kogu kamp töötas kui_üks_mees. Huvitav, kas teadlased sellele ka kunagi jälile jõuavad, mil moel neil see kommunikatsioon toimib. Ja kas inimeste puhul ka selline asi võimalik oleks.

****

Suur palgapäevajärgne shopping lõppes nii nagu tavaliselt. Ma ei ostnud midagi. Peale paari asja toidupoest. Ja kuna ma eile juba raamatu ostsin, siis täna seda enam ei teinud. Aga viru keskuse raamatupoe vaatasin nüüd üle. See oli küll täitsa äge koht. Ilmselt peaks sinna mõnikord minema hängima, nagu kord sai 2 tundi plaadipoes muusikat kuulatud:)

Aga tegelikult lasin ühe kampsuni küll hoiule panna. Ja ilmselt see ka varsti minu koju saabub. Ja pükse proovides avastasin, et kuna ma ei ole kaalus ei alla ega juurde võtnud, siis järelikult mingi osa üleliigsetest kilodest on asukohta vahetanud. Seekord pükse ei ostnud. Ostan siis, kui jalga mahuvad.


Posted

in

by

Tags: