Juba linnukesed..

Ma sain omale uue laua. Pool laupäeva kulus mööbli ümbertõstmisele. Lõpuks tõstsin kõik asjad samamoodi tagasi, välja arvatud vana laua, mille suutsin täitsa hästi mujale paigutada, ja uue panin vana asemele. Ja tuba näeb kohe palju ägedam välja. Ammu vajasin mingit vaheldust. Ruumi oleks ka nagu rohkem, kuigi mööblit tuli juurde.
Kiisutaja ei löö enam loodetavasti varbaid ka ära:P
****
Edasi tuli roadtrip. Kõigepealt jõudsime me Türile. Aga ei saanudki seal kaua olla, kui meieni jõudis teade lootusetult mutta kinni jäänud tibinast. Ja kuna me suht samas kandis sattusime olema (muda ja tibinas asusid Suure-Jaanis), siis tõttasime peale köie olemasolu kontrolli kohe appi.
Seda muda oli seal ikka omajagu. Peale suuri ponnistusi saimegi hakkama. Meie Kiisutajaga küll pigem moraalseks toeks olles. Auto lükkamisest me eriti ei hoolinud, sest muda, mis rataste alt välja pritsis, ulatus kohati üle kahekordse maja katuse. Ja peale õnnelikku lõppu nägi hoov välja, otsekui oleks purjakil traktorijuht kartulivagusid üritanud teha.
(Loodetavasti sai mõni karmavõlg tasutud. Juhul, kui neid on:P)

Peale edukat päästeoperatsiooni sõitsime Türile tagasi.

Uiske seekord alla ei saanud. Ilm polnud suurem asi ja aega selleks ka ei jäänud. See eest aga sai tiba metsa vahel luusitud ja karjääris jää peale lutsu visatud. Leidsime ka ühe ullult ilusa rohelise samblaga kaetud metsatuka. Ja pajutibusid, mida Kets kutsus pajutududeks, kuigi Mel väitis, et sellist sõna pole olemas. Ja rongad tegid ronga häält, nagu nukitsamehe filmis. Mul tekkis küsimus, kuidas ronkade häälitsemist üldse kutsutakse? Varesed minu andmetel kraaksuvad, aga ronkade kohta ma küll ei tea, millega nemad tegelevad. Kas keegi teab?

Kogu selle sinna- ja tagasitee jooksul ületasime me vist oma 20 korda raudteed. Pidime tagasijõudes need kokku arvutama, aga pole veel jõudnud. Igatahes kahe päeva kohta kohe kindel rekord. (Tea, kas see on selle unenäoga seotud, kus hästi palju ronge sõitis?)
****
Eile sattusin esimest korda nägema miskit uut tõsielu sarja, tenerife vist nimeks. Ja kohe leidsin sealt ühe vana tuttava. Vot siis, millega kadunud inimesed tegelevad.


Posted

in

by

Tags: