634 BAH

Eile sattusin jagama maanteed taas ühe idioodiga, kes sõitis 80 km/h ja loomulikult sõitis ta uhkelt keset teed – oma ritta hoidis siis, kui mõni vastu tuli, üldiselt aga sõitis ikka üle joone.
Mulle jäi mulje, et ta meelega takistas tagumistel möödasõitu. Ma sain tükk aega sõita selle ja veel ühe auto järel – tagumine hoidis bemmile üsna lähedale, justkui tahaks mööda sõita, aga bemmimees sõitis nii tee keskel, kui vähegi võimalik ja loomulikult see tagumine auto suurt midagi ettepoole näha ei saanud.
Pärast sain ise ka selle bemmi taga natuke võimelda – keeruline on möödasõitu planeerida, kui pead pidevalt peaaegu kõrvalritta sõitma, et näha, mis ees toimub.
Ilmselgelt see on seda tüüpi bemmimees, kes arvab, et temast ei peaks keegi mööda sõitma, sest tal on ju bemm. Ainult, et erinevalt tüüpilisest rullnokk-bemmimehest, see noormees üle 80 oma romust välja ei pigistanud.

Lõputult võiks vist kirjutada jobudest maanteel, kes üldse teistega ei arvesta ja elementaarsest viisakusest pole midagi kuulnud. Õega Tartusse sõites ka arutasime seda, et miks ometi need uimerdajad ei võta paremasse serva, kui tagumised möödumist plaanivad. Kas on siis nii raske korraks võimaldada teistele ohutu möödasõit, kui ise ei pea vajalikuks lubatud kiirusega sõita. Lihtsalt, veidi teistega arvestamist. Aga just tundub vastupidi, et need kõige suuremad uimajad on just need, kes just vasakusse serva hoiavad ja jääbki mulje, et nad just meelega takistavad teistel möödumist. Kas tõesti maantee on koht, kus mingit veidrat kiusu ajada?
Ma ise sõidan küll lubatud kiirusega, aga alati on minust kiiremaid. Mul pole mingit probleemi võtta korraks paremasse serva, et tagumised mööda lasta. Ma ei aja maanteel mingit õigust taga, et mina siin sõidan oma spidoka järgi lubatud kiirusega ja kõik teised peavad minuga samas tempos kulgema. Ma pigem eelistan seda, et mul kedagi selja taga ei ole.

Nädalavahetusse sattus veel tegelikult uimerdajaid.
Laupäeva öösel, kui olime Tartust tulles ühe äreva hetke maanteel üle elanud ja kirunud uimerdajaid ja ebaühtlase kiirusega sõitjaid, jõudsime Türi linnas politsei autole sappa. See sõitis pool linna läbi kiirusega 30 km/h.