Ei möödu vist ühtegi nädalavahetust, kui ma maale sõites maanteel idioote ei näeks. Kusjuures ma kasutan veel vähemsõidetavat Viljandi maanteed. Tartu maanteel oleks see protsent ilmselt suurem. Reedel sõitis Raplas üks pooletoobine kõrvalteelt ette nii, et pidin ikka järsult pidurdama. Ja ma ei sõitnud eriti kiiremini, kui linnas lubatud. Ma lihtsalt ei osanud üldse oodata, et ma peateel sõites peaksin kõrvalteel olijaid nähes pidurdama hakkama. Lihtsalt tüübil oli vaja mu nina alt kindlasti ära pöörata, mis siis, et peale mind ei olnud ühtegi autot tulemas. Minu õnn, et taga polnud kedagi.
Tänane idiootide paraad algas ühe tropiga, kes oli end mu õe juures värava ette parkinud. Täpselt värava ees ja ikka keset teed, mitte ühes teeservas. Selline parkimisviis pidi selle maja juures üldse popp olema. Mul siiski õnnestus tast mööduda, aga ikkagi tükk aega kirusin endamisi ja natuke telefoni sisse kah, et kust sellised parkimiskunstnikud tulevad. Nagu nad oleksid ainukesed tee kasutajad.
Veel satuvad mulle teele alati sellised, kes üle 80 ei sõida. No neist saab ikka mööda muidugi, aga ikkagi on tüütu. Sest alati on neid paar-kolm tükki ühe sõidu kohta. Ja nende taha tekivad pikad järjekorrad ja siis oota oma möödasõidu korda seal järjekorras.
Täna sattus teele üks selline kaheksakümnemees. Uimerdas mu ees, mina ei saanud kohe mööda kah, sest pime oli ja kurviline tee. Kui siis lõpuks mööda sain, oli mul kohe ees 60-ga sõitev rekka. No ei hakka mina mööda sõitma, kui ma kindel pole, et kedagi vastu ei tule. Aga see 80-mees jõudis mulle järele, kui ma olin sunnitud 60-ga sõitma, ja siis kukkus kihutama. Kihutas minust mööda ja siis võttis rekka ette. Kaks korda tegi katset mööduma hakata pimedas kurvis ja autod tulid vastu. Minul oli juba jalg piduril, nägin enne teda neid autosid. Tüüp siis vingerdas oma ritta tagasi mõlemad korrad. Ja oleks ta siis sellest õppinud. Ei, võttis hoogu ja möödus rekkast kenasti üle pidevjoone. No tal seekord vedas, et kedagi ei tulnud vastu. Aga selliseid imbetsille mina kardan. Kardan, et nad tulevad mulle vastu. Ega mulle ka 60-ga ei meeldi sõita, aga enda ja teiste eludest hoolin ma siiski piisavalt, et mitte selliseid trikke teha. Sellised tüübid võiksid endale vähemalt kleepsu autole panna, kirjaga “idioot roolis” või midagi muud taolist, et teaks distantsi hoida. Vastutulijate eest see muidugi ei päästa. Neil peaks siis juba idioodivilkur olema katusel.
***
Häid uudiseid on ka. Ma lähen jaanuaris jälle lennukiga sõitma:) Ja muuhulgas õnnestub äkki Alpides seekord ka lumelauaga mäele pääseda.
Lisaks on hea uudis see, et meile antakse töölt pikk jõulupuhkus. Mul on tõsine plaan veeta see Lõuna-Eestis Põlva-Otepää tiire tehes. Mingit pikemat suusareisi ilmselt ei õnnestu teha, kuna “liigne” raha paigutub suuremalt jaolt Itaalia alla. Ja pealegi pole mul endiselt lumelaua varustust. Vähemalt õiged riided on viimane aeg ära osta. Kindad on olemas:)
Ahjaa, lumi oleks ka abiks..