Tundub, et liigne töötegemine mõjub pärssivalt blogimisele. Sattus selline nädal olema see eelmine. Tööl oli palju tööd ja projektijuhtide tegemata töö tõttu veel topelttööd ja lisaks sai veel ühte haltuurat natuke viimistletud. Ma olin reedel ja tegelt natuke ka neljapäeval päris kuri meie pj-de ja ka natuke kliendi peale. Pj-d olid lihtsalt oma töö tegemata jätnud. Nii ta kipub olema, kui ülesanne tuleb alt korruselt ja mitte otse mulle. Tulemuseks on see. et minult küsitakse, kaugel too asi on, ja mina pole selleks hetkeks isegi teadlik, et ma midagi tegema peaksin. Ja kui siis ülesanne käes ja lõpuks valmis, selgub, et taheti osaliselt midagi muud ja kõigega on kole kiire. Ja siis ma ei tea, kelle kaela oma emotsioonid valada, sest mina teen tühja tööd teiste poolikute tegemiste tõttu. Eks ma siis valan seda kõigi asjaosaliste (v.a. kliendi) kaela. Leppigu siis enne omavahel kokku mida, kuidas, mis ajaks. Ja kõige tipp on see, kui klient enda poolt kinnitatud asjale muudatusi soovib. Ei muidugi, seda juhtub kogu aeg, aga närvi ajab see just siis, kui sa pead tegema mingi hulga vidinaid valmis ja kõik need hiljem ümber tegema. Tavaliselt ju ei tee teisi enne, kui üks on kinnituse saanud.
Kusjuures, mul pole õrna aimugi, mis mind homme tööl ootab ees. Võibolla igavus. Võibolla samasugune ullumaja, nagu neljapäev ja reede.
***
Muudest teemadest kah.
Reedel sain üle pika aja valges koju. Üks tibi oli end kraavi roolinud. Suht sitrgel lõigul ja tegelt see polnud ka kraav vaid lihtsalt lumega kaetud muru ilmselt. Aga ju ta kurvist tulles kaotas juhitavuse ja arvas, et hea mõte on teelt välja sõita. Veider oli ainult see, et ta ei olnud selles n.ö. kraavis sõites tükk aega pidama saanud, jube pikalt tulid need jäljed sirgel lõigul. Võibolla oli ta üks neist, kes paneb käed silmade ette ja eemaldab jalad kõikvõimalikelt pedaalidelt, kui tundub, et ise juhtida enam ei suuda.
Poes käisin ka ja loobusin oma lemmikõlle ostmisest, sest sellele oli ootamatult kaks krooni hinnalisa tekkinud. Muidugi, ma jaksan ju pea viieteist kroonist õltsi (koos pudeliga) osta, aga ma ei taha. Sest on ka teisi häid sorte ja parema hinnaga.
Valimiste teema oli väga aktuaalne nädalavahetusel. Kohe nii kuum teema oli, et ma nägin mingit suht tüütut und sellest. Ja mõnikord kipuvad uned sellised olema, et isegi ärgates ei kao see tunne ära. Vend nägi ka valmisteemalist und ja ei old ka rõõmus selle üle. Homme ma loen neid ankeete edasi ja varsti saab läbi see jama. Aga loetud ankeetidest olen seni vaid ühe sobiva kandidaadi leidnud, mis on ikka päris masendav tulemus ja ma juba kahtlen selle konkreetse erakonna valimises.
Veel sai käidud sünnipäeval ja saunas (tavapärane saunajärgne peavalu ei jäänud ka tulemata) ja kiisudele sai palju paisid tehtud ja natuke sai emaga maid jagatud aga lõpuks oli siiski üsna rahumeelne nädalavahetus. Muuhulgas vaatasin filmi Kalle Blomkvistist ja Rasmusest, mis tekitas jälle tahtmise neid raamatuid üle lugeda. Avastasin, et need on mul siin korteris isegi riiulis olemas:) Kuna ma just lõpetasin Mort’i lugemise, siis ongi aeg miski uus raamat otsida. Eks ma veel mõtlen, kas Potter või Blomkvist või hoopis keegi kolmas:) Mort muidugi meenutas, kuidas ma sellest samast raamatust alates Pratchetti sõltlaseks hakkasin. See oli nimelt esimene teos, mis mulle Kettamaailma lugudest kätte sattus ja see oli ka teistkordsel lugemisel kohutavalt hea. Võibolla peakski teisele ringile minema. Näiteks Hinge Muusikat võiks küll veel lugeda. Samas tahaks jubedalt ka neid lugeda, mida enam poes ei ole ja mida ka mul ei ole. Ei tea, miks neile kordustrükki ei taheta teha, kui paistab ometi minev kaup olevat.
***
Linna jõudes oli meie kokapoisist* korterinaaber vaaritanud jube head sööki ja nii see tänane õhtul_mitte_söömine ei õnnestunud. Muuhulgas arutasime, et kööki oleks lauda vaja – sellist, mis ripub laes ja mida vajadusel saab alla tirida ja muidugi taburette on ka vaja, et köögilaua ääres saaks viina juua.., ja siis, et koduperenaiseks sobiv noormees peab ikka koristamise ka oma kohustuseks võtma, ja et enne kokata või playstationiga mängida ei saa, kui on koristanud:) Ja siis veel arutasime, et meil pole enam restorani vaja minna, kui kodus tehakse nii häid sööke ja, et me võime isegi tippi jätta. Kuigi, täna pidime ise veini kallama, nii et täna ta oleks küll tipist ilma jäänud.
____________________
*päriselt ta ikka pole kokk. aga pagan kui hästi ta ikka süüa teeb.. ja ta viitsib mässata!