Turbotigu


Eilne kinokülastus oli taaskord üks väärt elamus ja vaataks iga kell uuesti seda. Tundub, et filmi kvaliteet paraneb iga osaga. Olgugi, et raamatuga võrreldes oli jälle palju asju teisiti lahendatud ja ma mõnes mõttes jälle pettusin, kui oodatud tegevuse asemel hoopis midagi muud toimus, aga ei olnud need lahendused sugugi kehvad. Naerda sai palju ja eriefektidega kitsid ei oldud. Lemmiktegelased on sama sümpaatsed (minu lemmikuks on algusest peale olnud Snape’i osatäitja), kui enne ja mõned ebameeldivamad tegelased nägid veel jubedamad välja, kui varem.
Harry ja Cho suudlemise ajal hakkas rahvas kinos plaktsutama.. kusjuures 80% saalisviibijaist olid lapsed. Tegelikult olen ma varem ka kinos plaksutamist kohanud. Eks see tiba naljakas ole. Raamatus oli vist üks nutune koht kah minu mäletamist mööda, aga filmis mindi sellest osast kiiremini ja kergemalt üle ja ei tekkinud seda tunnetki, et nüüd on nii kole kole kurb, et ei suuda pisaraid tagasi hoida.
Ah, minge kinno ja vaadake ise:)
***
Hiljuti sai mul tööarvut reinstallitud ja peale seda töötavad mul kõrvaklapid täiesti perfektselt. Täielik müstika. Varem oli nii, et kui juhe natukene liikus, oli kohe jube ragin kõrvus ja plaanisin juba mõnda aega uusi klappe osta. Nüüd ei ole mingit raginat kuulda. Tegelikult sel võib olla hoopis see lihtne põhjus, et juhe oli halvasti pesas. Reinstallimiseks viidi arvuti minema ja itimees pani pärast kõik juhtmed ise külge arvutile. Samas, kuidas see ragin siis peale kolimist ära ei kadnud, kui ma ise juhtmeid kinnitasin? Kas ma olen nii kehv juhtmete ühendaja?

Täna üllatusin taaskord meeldivalt, kui oma konto seisu kontrollisin. Kuna see seis pole eriti kiita olnud juba mõnda aega, siis on aegajalt vaja kontrollida, et mitmeks päevaks veel söögi raha on. No ja selgus, et ma vist elan ehk isegi järgmise nädala üle. Samas, asjaolud on kahtlased ja ma arvan, et kui ma homme uuesti vaatan, on olukord muutunud. Nimelt ma teadsin umbkaudu summat, mis mul peab veel olema. Selgus aga, et on tiba rohkem. Ja sellist summat lihtsalt ei saa olla. Viimase broneeringuna näitab ta mulle pühapäeval ostetud bensiini ja tundub, et lisaks broneeringule näidatakse seda summat endiselt ka vabade vahendite all. Mis tähendab, et tegelikult mul ikkagi ei peaks seda raha seal arvel olema ja see omakorda tähendab, et olen ikkagi pankrotis. Ega ma enne rahu ei saa, kui ma olen proovinud seda raha enda arvelt eemaldada, veendumaks, et see on päris:)