31. August – Horvaatia, Novigrad

Lõpuks ometi jõudsime soojemasse kliimasse ja saime esimest korda ka randa, esimesed soolase vee ujumised on nüüd tehtud.
Paar päeva ei olnud üldse mahti kirjutada, sest jõudsime kogu aeg väga hilja oma peatuspaikadesse, olime nii väsinud ja oli vaja järgmise pãeva plaane ka teha. Nüüd siis lõpuks saame rahulikumalt hingata ja chillääksida.

Jäime sinna Slovakkiasse plaanitust kauemaks pidama, sest mägedes oli nii lahe ja me muudkui üritasime Kõrg-Tatraid vallutada – peaaegu õnnestus, teisel päeval saime juba peaaegu tippu välja. Aga siis sai jälle kell palju ja jälle hakkas sadama ja oli vaja tagasi ka enne pimedat jõuda. Kokku sel päeval saime kõnida peaaegu 8 tundi, ja suurema osa sellest ajast väga ebaühtlasel maastikul ja ülesmäge. Esimesel päeval oli tunde ca 5, mis mäe peal sai veedetud ja siis saime suurema vihma ka kaela.
Ilmaga eriti ei vedanud, üsna pilves oli koguaeg. Selle tõttu me ka telkida ei tahtnud – õigemini mina ei tahtnud, ma oleks seal telgis ainult külmast värisenud terve öö. Õnneks leidsime me viimasel hetkel alati oma väga mõnusad hostelid või hotellid. Ainult viimane Slovakkia öömaja oli veids kehvema tasemega, aga ei miskit hullu. Selle viimase bronniga panime küll veidi metsa, nimelt ei arvestanud me vahemaad, mis oli Tatrate ja Bratislava vahel. Hakkasime üsna hilja sõitma ja siis öösel pool 2 jõudsime kohale. Muidu oleksime tahtnud veel jääda eelmisse peatuspaika – Sunnystreet Guesthouse’, aga seal ei olnud järgmisel õhtul enam kohti. Muidu see asus väga nunnus pisikeses külas ja kogu see majapidamine ja selle rahvas oli hästi tore, sinna läheks teinekordki tagasi.

Bratislavasse jõudmise pluss oli see, et olime praktiliselt Austria piiri ääres ja saime nii Austriast, kui Sloveeniast ühe päevaga läbi sõidetud ja jõudsimegi enne päikeseloojangut Horvaatiasse ja välja valitud kämpingusse. Nii et saime nüüd lõpuks ka telgi püsti.

Kämping on täitsa hea, ainult rahvast on kole palju. Tänaseks õhtuks plaanime uue koha otsida ja ehk õnnestub ka Horvaatias rohkem ringi vaadata, mitte kogu aeg autos istuda. Siin on ka mägesid, mida võiks lähemalt vaadata