üle kivide ja kändude..

Ega siin pikalt polegi miskit kirjutada. Selliseid asju peab ikka ise proovima, mitte ainult lugema, et on äge. Ja paadimatk oli äge. Ilm oli ka meie poolt.
Plaan oli küll kaks päeva jõe peal veeta, aga see jõgi (Piusa) ammendas ennast täielikult juba esimese päeva seitsme tunniga. Tegelikult isegi vähemaga, aga varem me lihtsalt ei jõudnud oma laagriplatsini. Ja muidugi pool matkaseltskonda läks juba samal õhtul Tartusse tagasi. Ehk siis meid jäi vaid kolm inimest telkima.
Jõe valik sattus natuke kehv olema, sest seal oli rohkem kivisid ja kändusid, kui vett. Ja sellest vähesest veestki teine paatkond osa võttis oma paati. Igatahes enamus ajast oldi jalgupidi vees (vesi vaevu varbaid katmas) ja tõsteti paate üle kivide või okste. Üks sügav koht oli ka jões. Sinna õnnestus mul sisse kukkuda. Oli parajasti vaja jälle paati üle okste tõsta ja selleks pidin korraks paadist välja ronima. Oks, millele astusin oli üsna libe ja kui ma siis tõstetava paadiga pihta sain, kadus pind järsku jalge alt. Ja kõige hullem ei olnudki see vesi, mis oli oodatust (või noh, ega ma seda nii väga oodanud küll) palju soojem, vaid see ehmatus ootamatust kukkumisest ja sellest, et jalad ei ulatanud põhja. Korraks tekkis väike paanika. Ja noh, külm hakkas veest välja ronides. Käsi, mida okste vastu kriipisin, näeb välja nagu peksasaanul. Ja muidugi hetk hiljem suutsin oma paadikaaslasele ka aeruga suht silma piirkonda virutada. Jäävaid kahjustusi loodetavasti sellest ei tule. Ja see ei olnud üldse kättemaks minu vetteaitamise eest:)
Aerutamine polnud ka üldse mitte kerge töö. Tänu minule sõitsime üsna palju külg ees. Ja jõuvarud said enne laagriplatsi nii otsa, et jäin lausa merehaigeks vist.
Laagrisse jõudnult kukkusin igatahes poolsurnult kokku, aga peale suurema nälja kustutamist läks merehaigus üle, ja kui külmetamine välja arvata, oli täitsa tore olla. Ahjaa, sääsed on samasugused tõprad nagu alati. Need ei jätnud meid sekundikski rahule.
Õhtul keetsime pläusti, mis olla selle seltskonna üks matkatraditsioonidest. Retsepti igaks juhuks ei avalda, äkki keegi tahab seda kunagi patenteerida:P
Pühapäeva varahommikul saime päris mitu vihma kaela, aga olime õnneks parajasti telgis peidus. Jõe vesi küll eriti kõrgemaks sellest ei tõusnud. Ja nii ta lõppes. Selline positiivne eelpuhkus. Sai telkimisega algust tehtud ja sääskedele söögiks oldud. Ja mõned asjad ehk jäävad meelde, mida ei tohiks pikema matka ajal maha unustada. Kaks nädalat tuleb veel tööl vastu pidada.


Posted

in

by

Tags: