HUA*

Ma küll uusaastalubadusi ei andnud, aga tundub, et uus aasta või vähemalt aasta algus saab olema tunduvalt arvutivabam. Terve nädalavahetuse tegelesin diagnostika ja reinstallimisega – tulemuseks on see, et diagnostika ei leidnud arvutil miskit viga olevat,  aga korras ta ka pole. Reinstall ka ei aidanud. Seega ootab ees teekond remonditöökotta. Õnneks kehtiva garantiiga. Kuigi peaks vist enne veel proovima  ventikat puhastada, seda ma pole nüüd tükk aega teinud.

See arvutivaba elu mulle tegelikult väga ei istu. Minu lemmiktegevused on seotud arvutiga. Ma ei istu küll päris infosulus, sest telefon (mis ka vahepeal streikis), laseb mul  küll internetti külastada, aga telefon kõigega hakkama ei saa, milleks mul arvutit vaja on.

Ajastus on ühelt poolt väga kehv – just algas seriaalide uus hooaeg. Teisalt, jaanuariks on igasugu toredaid plaane juba ja sel ajal mul otseselt arvutit vaja pole. Peab lihtsalt 2 nädalat kuidagi ilma vastu pidama, lootuses, et peale seda remondist korras masina tagasi saab.

Mis puutub sellesse vabasse aega, mida nüüd justkui jube palju üle on, siis plaani olen võtnud mõned raamatud ja lisaks olen mõelnud, et võib-olla peaks rohkem inimestega suhtlema, otse, mitte interneti vahendusel.
Üks plaan näiteks sai eile täidetud – olime juba 3 kuud ühe sõbraga õlleõhtut plaaninud ja nüüd lõpuks leidis ta oma tihedas graafikus vaba hetke.
Tänaseks on kah üks seltskondlik õhtu plaanis ja homme lähme tööjuurega Iirimaale ja enne teisipäeva ma arvutit taga nutma ei hakka, kuigi väidetavalt peaksime me tegema esmaspäeval tööd Iirimaal. Aga kui töövahendeid pole, siis ma küll seda ette ei kujuta. Oma lauaarvutit ma kohvrisse pakkima ei hakka ju.

Kuu lõpus on veel suusareis plaanis ja kuigi ma seni vedasin sinna arvutit kaasa – päris hea oli kohapeal filme vaadata, pilte üles panna ja ka blogida -, aga usun, et saab ka selleta hakkama. Pealegi, keegi ei garanteeri, et meil taas wifiga majad on.

Ükspäev lobisesin selle arvuti ja suhtlemise teemal ka ühe sõbrantsiga, kel arvutikasutamise võimalust eriti pole ja kes arvab, et sellepärast temaga ei suhelda, et tema pole online.
Ma arvan küll, et probleem pole siin pidevalt kuuldel olemises.. ma pigem arvan, et kel suurem suhtlemisvajadus, see peab ise siis lähenema inimestele, mitte ootama, et kõigil see vajadus nii suur oleks. Igatahes, mu jaoks pseudoprobleem. Kuigi jah, kuna mu parim sõber, arvuti, nüüd kuuldel eriti pole, siis võibolla hakkan ka inimestest puudust tundma, kes teab:) Ärge siis pahandage, kui ma tüütuks muutun, see läheb üle.


Eile käisin esimest korda poes uuel aastal, lükkasin seda aina edasi, sest see euro värk ei vaimusta mind eriti. Pealegi olin juba käinud vana aasta sees korra poes ja märkasin juba siis, kuidas Solarise toidukas, kus eurohinnad olid juba suurelt välja toodud, oli igal asjal ~4 eeku otsas, võrreldes kas varasema aja või mõne teise poega. Suht masendav tundus. Et jah, väidavad siin muudkui, et euro hinda ei tõsta, ja siis on nii kavalad, et tõstavad hinnad enne eurot ära.
Igatahes seni on mul vaid heameel selle üle, et tänu euro tulekule olen suutnud poest eemale hoida ja nii on ka raha alles jäänud.


* kuna ma alustasin ka selle sissekande kirjutamist varem, siis ma võisin pealkirjas veel head uut aastat soovida:)

Ahjaa, mul oli ütlemata tore aastavahetus – grill, tulevärk, shampus ja hea seltskond. Tegin mõned pildid ka.