Edendame kuritegevust?

Mulle kohe meeldib see meie vabariik. Makse maksame lihtsalt heast südamest, mitte selle jaoks, et inimeste elukvaliteeti selle abil parandataks. Ja loomulikult ka selleks, et vangidel, kes pole ometigi ju halvad inimesed vaid lihtsalt elu hammasrataste vahele jäänud tegelased, oleks hea elu. Tervis ja hambad korras. Siis on nad välja saades kindlasti heas tujus ja muudkui naeratavad ja enam kurja ei tee.

Aga millegipärast tundub kohutavalt ebaõiglane, et needsamad vangide ülalpidajad* [loe: maksumaksjad] peavad praktiliselt kogu oma hambaravi ise kinni maksma. Mis on see 150 eeku hambaravihüvitist aastas, kui selle sama aasta jooksul olen kulutanud hammaste peale 17 kilo eekusid (ja sama palju on veel planeeritud, kui kuskilt selle raha leian). Ja kogu see raha, mis haigekassale maksnud olen, jääb minu poolt kasutamata, sest teiste raviteenuste järele vajadus puudub. Kas selle kasutusele võtmata summa pealt ei saaks siis makse tagastada, et ei peaks oma tervise eest topelt maksma?

Nii, et ma saan nüüd asjast nii aru, et kuna ma tahaksin ka ülejäänud hambad korda saada, siis peaksin oma karjääriplaanid ümber tegema ja hoopis kuritegeliku tee valima.

LISA: just lugesin uudist, et tervisekontroll tahetakse tasuliseks teha. Tahaks näha, mismoodi see kontroll olema hakkab. Et lähed kohale, näitad keelt ja ütled A ja ongi kõik? Vaevalt, et keegi hakkab kuskile uuringutele saatma, kui praegugi selliste asjade pärast inimesed ise rabelema peavad.

Mulle hakkab see asi vaikselt meenutama nõuka aega, kus kõik oli kohustuslik või talongiga. Ja õli valatakse muudkui tulle juurde.. Seni tegeldi põhiliselt keelamistega. Nüüd siis võetakse ette kohustused. Mis järgmiseks?

__________________

*Et kõigepealt tulevad nad sulle koju ja viivad su stereo minema ja siis maksa veel omast taskust nende ülalpidamine ka kinni..


Posted

in

by

Tags: