Turbotigu


Ma üldse ei imesta, et meil teedel nii palju inimesi surma saab. Vahel on selline tunne, et mõned inimesed peaksid ainult kodus istuma ja kodust lahkumiseks oleks neil eraldi paberit selle kohta vaja, et nad annavad enda käitumisest aru. Sest mõned on lihtsalt nii lollid ja ei hooli ei enda ega ka teiste eludest. Imbetsillautojuhtidest jäi täna meelde üks, kes keset maanteed otsustas peatuda, mulle tundus, et plaanis oli selline mitte just paarisekundiline peatus. Ja tal oli kohe kõrval bussitasku, mida ta ei kasutanud. Peale minu signaalitamist pani ikka suuna sisse ja hakkas sinna taskusse manööverdama. Aga selline mulje jäi, et ta enda arvates ainukese autojuhina eksisteeris sellele teelõigul. Ma isegi hetkeks peatudes ei jäta iial autot keset sõiduteed. Kus krt inimeste mõistus on. Lisaks sõitsin täna jalgratturitest mööda. Jah, viis tükki sõitsid küll kenasti ühes reas ja ma ootasin nende taga, kui vastutulevad autod olid mööda läinud, aga üks idikas oli end teisele poole teed sättinud sõitma millegipärast. Et siis teeksime sõidutee kolmerealiseks, keskmine rida autodele ja kaks äärmist jalgratturitele? No krdi haiged inimesed, kes nii käituvad. Ja pärast on jälle autojuhid süüdi, kui mõni neist rataste alla satub. Kuulsin, et siin kandis nad muide pididki nii sõitma koguaeg. Järgmine kord igatahes kerin akna alla, ja soovitan neil mingit muud varianti enesetapuks kasutada.
Auto juhtimine on ikka üks pagana närvesööv tegevus. Samas on autos jälle hea end välja elada ja signaalitada ja karjuda idikate peale. Signaali nad vähemalt kuulevad.

Teist sorti idikatest saab lugeda sisalikupesast, mis varsti ühe ajukääbiku pärast luku taha pannakse. Mõnel inimesel ei ole päevad läbi muud teha, kui kammida blogisid ja siis õelusest/igavusest pidevalt delfisse mingeid teemasid püstitada. Eks vist kui enda elu on nii mõttetu, siis tuleb avalikes foorumites teiste omi lahata. Ja ilmselt eeldab ta, et internet on anonüümne, sest muidu vist ei lahmitaks niiviisi. Ega muudmoodi saagi arvata inimene, kes isegi oma igapäevaselt külastatavaid blogiaadresse pole suutnud pähe õppida (või bookmarkida) vaid tuleb alati kas google-i otsinguga (huvitav, kuidas ta google-i kasutamise selgeks sai.. ) või mõne teise blogi linginimekirjast ja nii mitu korda päevas. Jap, me teame seda, sest meil on nii vinged statistika programmid.

Teeksin ettepaneku nimetada üks päev aastas ülemaailmseks imbetsillide päevaks. Tegelt oleks neid päevi muidugi rohkem vaja, aga no üks siis võiks olla selline, kus neid hea sõnaga meeles peetaks, stiilis, mis maailmas me küll elaksime, kui neid ei oleks..
***
Peale aasta aega sama autoga sõitmist sain ma täna lõpuks teada, kuidas udutuled põlema käivad:) Muuhulgas selgus, et üks numbrituli on vaja välja vahetada. Vahel täitsa tasub auto eelmisele omanikule kainet autojuhti mängida.